fbpx

Covid-19 ve Dijital Pazarlama – Levent YURTSEVEN

 

 

Herkese Merhaba Yeni Bir Podcast yayını ile karşınızdayım.   Ben Levent YURTSEVEN

İlk podcast yaynımızda  Koronavirüsü sonrası Esnaf ve işletmelerin durumu hakkında bazı sorular belirlemiştik. Şimdi Bu sorulardan bazılarını  kendi yorumumu katarak cevaplandırmaya çalışıcam.

 

Bu yayında  Tüketicilerin Alışkanlıkları ve    Dijital Pazarlama Hizmetlerine olan ilginin artması hakkında Konuşalım istiyorum.

Öncelikle  Dijital pazarlamanın tanımıyla konuya açıklık getirelim. Dijital Pazarlama: İnternet ortamında gerçekleştirilen tüm pazarlama faaliyetlerine verilen isimdir.

 

İnternetin var olduğu her yerde pazarlama yapmamıza olanak sağlayan, müşterilerinize kolayca ulaşmanızı ve kendinizi anlatmanızı sağlayan pazarlama yöntemidir.

 

Dijital pazarlama ve  Online Ödeme kavramını  esnaf ve işletmelerimizin çok iyi öğrenmesini istiyorum. Esnaf ve işletmeler  Ürün ve Hizmetlerini hatta ödemelerini tamamen Dijital olarak almaları gerektiğini düşünüyorum.. Çünkü Dünyada kağıt paranın  kullanım oranı her geçen gün  azalmaya başlıyor.

 

Bunun En yakın örneği  Çinde yaygın olarak kullanılan  Ve kendi Temassız  Ödeme sistemleri olan  Alipay ve WeChat Pay ‘dir. Çinde Kağıt paradan çok   Temassız ödeme olarak en çok Alipay ve WeChat Pay, kullanılmaktadır.

 

Dünyada Kripto para olarak bi çok ülkede Bitcoin, Litecoin  ve Libra Ödeme sistemleri kullanılmaya başlandı. Yakın zamanda okuduğum bi haberde  Estonya, ‘Estcoint’ adı verilen sanal para birimi uygulamasına geçeceğini açıkladı.

Bu tür örnekleri Çoğaltarak ileriki  yayınlarımda sizlere açıklamaya  devam etmeyi düşünüyorum.

 

 

Sonuç  olarak  Koronavirüsü sonrasına hazırlık için Esnaf ve İşletmeler  hatta  Kendi girişimlerini Evden Yapmak isteyen bireyler  mutlaka Dijital reklam vermeyi öğrenmeliler.

Başlangıc olarak  Alan adı ve marka Tescil  Eğitimleri alarak E-Ticaret Sitelerini yayına almaya başlayabilirler.

Daha sonra Google ve You tube  Reklamcılığı, Facebook ve Instagram Reklamcılığını öğrenerek kendi reklamlarını yönetebiliyor olmaları gerekir.Bu konuda şahsım ve  Ajansım Dijital pazarlama Desteği   vermektedir.

Bugünkü Konumuzun Sonuna geldik Beni Dinlediğiniz İçin Teşekkür ederim.

Ben  Levent YURTSEVEN Sorularınız için Bana  Facebook yada  İnstagramdan Ulaşabilirsiniz.

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

You Tube’da Nasıl Reklam Verilir?

YouTube’da Nasıl Reklam Verilir? YouTube Reklamları Nasıl Çalışır? YouTube reklamlarının nasıl çalıştığına genel bir bakışla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.