fbpx

Dijital Pazarlama Kampanyası Nasıl Başlatılır?

Dijital pazarlama kampanyaları, daha fazla trafik elde etmenize, marka bilinirliğinizi artırmanıza, daha fazla satış yapmanıza ve çok daha fazlasına yardımcı olabilir.

Ancak bir dijital pazarlama kampanyası yürütmek karmaşık bir süreç gibi görünebilir. Sonuçta düzinelerce farklı platform ve uygulayabileceğiniz yüzlerce farklı strateji var.

Ancak, dijital kampanyanızı adım adım planlamak için zaman ayırarak başarı şansınızı artırırken genel anlamda bunalmayı azaltabilirsiniz.

Bu gönderide, dijital pazarlama kampanyasının ne olduğunu ve dijital pazarlama kampanyası yürütmek ve oluşturmak için izleyebileceğiniz 10 adımlık bir süreci öğreneceksiniz.

Dijital pazarlama kampanyası nedir?

Dijital pazarlama kampanyası, belirli bir hedefe ulaşmak için yürütülen stratejik bir çevrimiçi pazarlama çabasıdır. Genellikle nihai sonuç, daha fazla marka bilinirliği, daha fazla trafik, daha iyi dönüşümler veya daha fazla gelir sağlar.

Dijital bir kampanya planlamanın amacı, hedef kitlenizin kim olduğunu, hangi hedefe ulaşmak istediğinizi ve bu hedefe ulaşmak için izleyeceğiniz süreci ifade etmenize yardımcı olmaktır.

Başarılı bir çevrimiçi pazarlama kampanyasını bir araya getirmek çok fazla iş olabilir ve düzeltmeniz gereken çok sayıda hareketli parça vardır.

Online  bir pazarlama kampanyası nasıl başlatılır

Bunlar, başarılı bir dijital pazarlama kampanyası oluşturmanın 10 adımıdır.

 1. Pazarlama hedeflerinizi belirleyin
 2. Hedef pazarınızı belirleyin
 3. Bir anahtar kelime ve konu araştırması yapın
 4. Pazar araştırması ve rakip analizi yapmak
 5. Dağıtım kanallarınızı seçin ve bütçelerinizi belirleyin
 6. İçerik varlıklarınızı oluşturun
 7. Önce pilot kampanyaları çalıştırın
 8. Kampanyaları izleyin ve performanslarını analiz edin
 9. Karlı faaliyetlere daha fazla bütçe ayırın
 10. Yeniden pazarlama kampanyaları oluşturun

1. Adım: Pazarlama hedeflerinizi belirleyin

Yapmanız gereken ilk şey, ilk etapta neden bir dijital pazarlama kampanyası yürüttüğünüzü bulmaktır.

Seçenekler neredeyse sonsuzdur, ancak aynı anda çok fazla hedef peşinde koşarsanız, hiçbirine ulaşamazsınız. Örneğin, dönüşümlerinizi iyileştirmek, e-posta listenizi büyütmek, trafiğinizi geliştirmek, daha fazla anahtar kelime için sıralama yapmak, daha fazla takipçi edinmek mi istiyorsunuz?

Bir avuç farklı hedef türü, marka bilinirliği, satışlarda artış, olası satış yaratma ve sosyal takipçi büyümesi vardır. Bu hedef türlerinden bazılarını ölçmek diğerlerinden daha kolaydır.

Dijital Pazarlama Hedefleri Örneği (kaynak: CMI)

Örneğin, e-posta listenizin yeni aboneleri olup olmadığını görmek, daha fazla kişinin markanızdan haberdar olup olmadığını görmekten çok daha kolaydır. Ancak, bu hedefleri mümkün olduğunca verilerle temellendirmeye çalışmak isteyeceksiniz.

İşte ulaşılabilir hedeflere bazı örnekler:

 • Büyük haber kaynaklarından/web sitelerinden 5 kez bahsederek marka bilinirliğini artırın
 • 45 günde arama motoru trafiğini ayda 5.000 ziyaretçi artırın
 • 2020 sonuna kadar sosyal medya takipçi sayısını ikiye katlayarak 10k
 • E-Ticaret mağazamıza terk edilmiş bir alışveriş sepeti dizisi ekleyerek satışları %200 artırın
 • 30 gün içinde 500 yeni nitelikli e-posta abonesi ekleyin

Belirlediğiniz her hedefin bir eylem planı olacaktır. Örneğin, hedefiniz organik trafiği artırmaksa , bu, mevcut içeriğinizi değerlendirmeyi, anahtar kelime araştırması yapmayı, eski içeriği güncellemeyi, yeni gönderiler yazmayı ve hatta geri bağlantı erişimini ve içeriğinizi sosyal medyada tanıtmayı içerecektir.

İstediğiniz kadar çevrimiçi pazarlama kampanyası yürütebilirsiniz. Genel olarak, yürüttüğünüz her kampanya için belirli bir ölçülebilir sonuç oluşturmak isteyeceksiniz.

Bu, neyin işe yaradığını görmek için verilerinizi incelemenize olanak tanır, böylece ileriye dönük dijital pazarlama stratejinizi geliştirebilirsiniz .

Adım 2: Hedef pazarınızı belirleyin

Kitlenizi tanıyor musunuz? Bir pazarlama kampanyası başlatmadan önce , hedefleyeceğiniz hedef kitleyi tam olarak tanımlamanız gerekir .

Bu kişiyi henüz tam olarak tanımıyorsanız, bu kişinin kim olduğunu düşünmek ve araştırmak için biraz zaman harcamanız gerekir.

Hedef Pazarınızı Nasıl Tanımlarsınız?

Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, alıcı veya müşteri kişiliği denilen şeyi yaratmaktır. Bu, ideal müşterinizin açıklamasıdır ve aşağıdaki gibi bilgileri içerecektir:

 • Yaşamak için yaptıkları
 • ne kadar para kazanıyorlar
 • Aile durumları nasıl
 • Yaşları
 • Sahip oldukları herhangi bir hobi

İdeal bir müşteri kişiliği oluştururken şunları da eklemelisiniz:

 • Başka ne tür web sitelerini çevrimiçi ziyaret ediyorlar?
 • Sitenizi ziyaret ederken sahip oldukları hedefler
 • Sahip oldukları herhangi bir korku veya arzu

Bu alıştırmayı daha önce hiç yapmadıysanız, mevcut verilerden hedef pazarınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bunun en iyi kaynaklarından biri Google Analytics olacaktır. Web siteniz trafik alıyorsa, aşağıdaki gibi bilgileri çıkarmak için verilerinizi aktarabilirsiniz:

 • Yaş
 • Cinsiyet
 • nereliler
 • Web sitenizde nasıl gezinirler
 • En çok değer verdikleri içerik türleri

Tüm bunlar bir belgede veya kullanıcı profilinde birleştirilmelidir, kampanya üzerinde çalışan herkesin bu kişiyi görselleştirmesi için resimler bile ekleyebilirsiniz.

Birden fazla farklı kitle segmentiniz varsa, bu işlemi birden çok kez yapmak ve hedeflediğiniz kitlenizin veya pazarınızın her segmenti için müşteri avatarları oluşturmak isteyeceksiniz.

Adım 3. Bir anahtar kelime ve konu araştırması yapın

Şimdiye kadar ideal sonucunuz hakkında net bir fikre sahip olmalısınız ve hedeflemek istediğiniz insan türlerinin ayrıntılı bir görünümüne sahip olacaksınız.

Doğru anahtar kelimeleri ortaya çıkararak, potansiyel okuyucuların ve müşterilerin sorularını yanıtlamak veya sunduğunuz ürün ve hizmetleri bulmak için Google’a tam olarak ne yazdığını bileceksiniz.

SEMRUSH kullanarak Konu Araştırması

Ne olursa olsun kanalın, yapmanız gereken anahtar kelime araştırma için ortaya çıkarmaya konular okuyucuların dinlemek istiyorum ve anahtar kelimeler.

İster bir SEO, PPC, e-posta, Facebook veya tamamen farklı bir kampanya oluşturuyor olun, anahtar kelime araştırması sizi doğru yöne taşımanıza yardımcı olabilir.

Anahtar kelime araştırmasının amacı, kendinizi müşterinizin yerine koymak ve ürün ve hizmetlerinizi ararken Google’a (veya başka bir platforma) yazacakları anahtar kelime türlerini düşünmektir.

Bu açıklamaya uyan anahtar kelimeleri beyin fırtınası yapmak için zaman harcayın ve ardından bu anahtar kelimeleri anahtar kelime araçlarıyla çalıştırarak SEO anahtar kelimeleri ve yeterli hacmi olan ve fazla rekabeti olmayan kelime öbekleri bulun .

Anahtar kelimeler üzerinde beyin fırtınası yapmanın diğer yolları:

 • Niş alanınızla ilgili soruları bulmak için Quora’da pazarınızı arayın
 • Soruya dayalı anahtar kelimeleri bulmak için Genele Cevap Ver gibi bir araç kullanın
 • Google aramada kullanıcılara göre tam arama terimleri türlerini bulmak için Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanın .

İlk listenize sahip olduğunuzda, bu temel anahtar kelimeleri kullanabilir ve ayrıntılı anahtar kelime analizi için SEMRush gibi bir araçla çalıştırabilirsiniz .

PPC anahtar kelime araştırması

Ücretli bir reklam kampanyası yürütecekseniz, anahtar kelime aramanız biraz farklı olacaktır. Ayrıca her bir anahtar kelimenin tıklama başına maliyetini karşılaştırmanız ve bu anahtar kelimeleri farklı gruplara ayırmanız gerekecektir.

PPC Anahtar Kelime Araştırması

PPC reklamları yayınladığınızda, bir ziyaretçi reklamınızı tıkladığında ve web sitenizi ziyaret ettiğinde ödeme yaparsınız. Dolayısıyla hedefiniz, sağlam bir insan hacmine ulaşmaya devam ederken tıklama başına maliyetinizi (TBM) düşük tutmaktır.

PPC reklamlarınız için hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeleri bulduktan sonra, bunları reklamlarınızı oluşturmaya yardımcı olması için kullanacaksınız. Örneğin, hedef anahtar kelimelerinizi başlığınıza ve gövde metninize dahil edebilirsiniz.

4. Adım: Pazar araştırması ve rakip analizi yapın

Müşterinizi anlayarak, onların çevrimiçi ortamda nerede takıldıklarını ve rakiplerinizin ne yaptığını da anlamanız gerekir.

Bu, bir kampanyayı daha iyi planlamanıza ve kampanyanızın başarılı olması için kendinize en iyi şansı vermenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca, kampanyalarınızı rakipleriniz için başarılı olanlardan yola çıkarak modelleyebilirsiniz. Bu, süreci kısaltmanıza ve kampanyanızın başarılı olması için kendinize daha fazla şans vermenize olanak tanır.

Rakiplerinizi araştırırken sormanız gereken birkaç soru:

 • Ne tür ürünleri tanıtıyorlar/neler iyi satıyor?
 • Rakiplerim için ne tür içerik iyi çalışıyor?
 • Pazarımda hangi popüler ürünler ve hizmetler satılıyor?

Alanınızda inanılmaz derecede popüler olan içeriği bulmak için Buzzsumo gibi araçları ve hatta basit bir Google aramasını da kullanabilirsiniz . Nişinizdeki derin bir ihtiyaca dokunduğu ve pazarınızın büyük bir kısmına başarılı bir şekilde hitap ettiği için inanılmaz derecede popüler olan içeriği incelemek yardımcı olabilir.

Bir Facebook reklam kampanyası yürütecekseniz, geçmişte başarılı olan nişinizle ilgili reklamlar arasında arama yapmanızı sağlayan Facebook Kitaplık Reklamları adlı bir araç kullanabilirsiniz .

Rakibinizin Taktikleri Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmek İçin Facebook Reklam Kitaplığını Kullanın

5. Adım: Dağıtım kanallarınızı seçin ve bütçelerinizi belirleyin

Dijital pazarlama kampanyaları yürütmeye başladığınızda, muhtemelen çok çeşitli dijital kanallarda kampanyalar oluşturacaksınız . Ancak, ilk başladığınızda yalnızca bir veya iki kanala odaklanmak isteyeceksiniz.

Örneğin, sosyal medya alanında Facebook, Instagram, LinkedIn ve Pinterest var. Google reklamlarınız, içerik pazarlamanız, site içi ve site dışı SEO , e-posta pazarlamanız ve çok daha fazlası var.

Muhtemelen farklı kanalların bir kombinasyonunu kullanacaksınız. Ancak, hedefinize bağlanan bir ana kanalınız olacak.

Amacınız 30 gün içinde e-posta abone sayınızı 500 artırmaksa, bu hedefe ulaşmak için uygulayabileceğiniz her türlü taktik vardır:

 • Pop-up’lar dahil olmak üzere farklı e-posta katılım formu kopyalama ve yerleştirmeyi test edin
 • Mevcut içeriğinizi optimize edin ve insanları listenize çekmeye odaklanan yeni içerik oluşturun
 • Okuyucuları bir arkadaşına yönlendirmeye teşvik eden katma değerli e-posta bültenleri oluşturun
 • Nişinizdeki popüler sitelerde, bir katılım sayfasına geri dönüş bağlantıları içeren misafir blogu
 • Sosyal medya profillerinizde bir e-posta abone sayfasının bağlantısını paylaşın

Gördüğünüz gibi, e-posta listenizi büyütme ana hedefinize ulaşmanıza yardımcı olmak için kullanabileceğiniz birçok farklı örtüşen kanal var.

Kampanyalarınızı oluşturmaya başlamadan önce kullanacağınız kanalları tanımlamanız gerekir.

Dijital Pazarlama Kanalları

Yürüttüğünüz herhangi bir dijital pazarlama kampanyası için bir bütçe belirlemeniz gerekir. Dijital reklamcılık en ucuz reklam biçimidir, ancak yine de bir bütçe ayırmanız gerekir.

Organik kampanyalar yürütmek bile zaman veya para yatırımı gerektirecektir. Örneğin, anahtar kelime araştırması yapabilir, içeriğinizi yazabilir ve kendinize backlink desteği verebilirsiniz ya da bunu sizin için yapması için başka birine ödeme yapabilirsiniz.

Diğer dijital reklamcılık biçimleri, ücretli reklamcılık gibi, başlangıçtan itibaren maliyetli olacaktır.

Bütçenizin, şirketinizde harcayacağınız her şeyi ve ayrıca yaratıcı materyaller oluşturmak ve hatta kampanyalarınızı sizin yerinize yönetmek için kullanacağınız harici şirketlere veya yüklenicilere olan maliyetleri hesaba katması gerekir.

Adım 6. İçerik varlıklarınızı oluşturun

Yürüttüğünüz kampanyaya bağlı olarak, oluşturmanız gereken farklı içerik varlıkları vardır.

İçerik Türleri

İşte birkaç örnek:

 • Amacınız organik arama motoru trafiğinizi artırmaksa, bir dizi blog yazısı oluşturmanız gerekir.
 • Facebook veya Instagram reklamları yayınlayacaksanız, tüm reklam yaratıcı materyallerinizi ve trafik göndereceğiniz açılış sayfalarını oluşturmanız gerekir.
 • Bir video pazarlama kampanyası yürütüyorsanız, bir dizi video oluşturmanız, düzenlemeniz ve yayınlamanız gerekir.

Önceki adımların tümü, önceden kararlaştırdığınız kampanya hedefine hizmet edecek içerik varlıkları oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Blog gönderileri ve videolar gibi bazı içerik varlıkları, siz bunları oluşturduktan sonra nispeten statik olacaktır. Ancak, nasıl terfi edeceğiniz konusunda daha yaratıcı olacaksınız ve hangi terfi taktiklerinin sizi hedefinize yaklaştıracağına bağlı olarak stratejinizi geliştireceksiniz.

Ancak, bir dijital reklam kampanyası yürütüyorsanız, içerik varlıklarınız verilere dayalı olarak gelişecektir. Belki belirli bir görsel türünün diğerlerinden daha iyi performans gösterdiğini veya belirli bir başlığın %10 daha fazla kaydolmayla sonuçlandığını fark etmişsinizdir. Kitle hedeflemeniz nispeten aynı kalacak (ideal müşterinizi hedefleyen), reklam kreatifiniz ise pazarınızın en çok neye yanıt verdiğine bağlı olarak gelişecektir.

7. Adım. Önce pilot kampanyaları çalıştırın

Reklam kampanyaları veya herhangi bir türde ücretli medya kampanyası yürütüyorsanız, bütçenizin tamamını harcamamak için önce test kampanyaları yürütmek isteyeceksiniz.

Test kampanyalarınızla küçük bir bütçeyle başlayacak ve geri bildirim ve veri aldıkça iyileştirmeler yapacaksınız. Örneğin, reklam oluştururken farklı başlıkları, farklı resimleri, gövde metnini, CTA’ları ve daha fazlasını test edebilirsiniz.

Reklamlarınızı hassaslaştırmak için yeterli veriyi elde ederken, başlangıç ​​bütçenizi küçük tutmak arasında bir denge kurmak isteyeceksiniz.

Ücretli reklamcılık yapıyorsanız, günde 1-10 dolar kadar küçük bir şey bile, bir ay boyunca çalışmasına izin verirseniz, üzerinde çalışmanız için yeterli veri sağlayacaktır.

İçerik için ödeme yapıyorsanız anında geri bildirim görmek daha zor olacaktır, ancak kitlenizin makalelerinize nasıl tepki verdiğini yorumlar bölümü, sosyal paylaşımlar, kayıtlar ve tıklamalar (tanıtım yapıyorsanız) aracılığıyla görebilirsiniz. blog gönderileriniz e-posta listenize).

8. Adım: Kampanyaları izleyin ve performanslarını analiz edin

Dijital pazarlama kampanyalarında veri sıkıntısı olmaz. Hangi platformu kullanırsanız kullanın, her türlü veriyi bulabileceksiniz.

Örneğin, e-posta pazarlama araçları yerleşik analizlere sahiptir, her reklam platformunun kendi reklam panosu vardır ve web sitesi istatistikleri için kullanabileceğiniz çeşitli üçüncü taraf araçları ve daha fazlası vardır.

Dijital Pazarlama KPI’ları

Ancak, verileri dökmeye başlamadan önce hedeflerinize geri dönmek isteyeceksiniz. Bu, gerçekten önemli olan sayıları sıfırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu sayıları analiz edebildikten sonra, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlayabilirsiniz, böylece harekete geçebileceğiniz içgörülere sahip olursunuz.

Doğru veri noktalarına bakarak aşağıdaki gibi soruları yanıtlayabileceksiniz:

 • Yeni blog gönderileri trafikte ve e-posta abonelerinde artışa neden oldu mu?
 • Haberden herhangi bir yeni basın açıklaması aldınız mı?
 • Yeni e-posta serisi daha fazla ürün alımına yol açtı mı?
 • Hangi Facebook reklamları daha fazla ürün satışı sağladı?

Dijital pazarlama kampanyalarınızın çoğunun olumlu sonuçlar vermeme ihtimali yüksektir. Bununla birlikte, cesaretin kırılmaması önemlidir, bunun yerine, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bulmak için kampanya yürütmeye bir deney olarak bakın.

9. Adım: Karlı faaliyetlere daha fazla bütçe ayırın

Hangi kampanyaların en çok sonuç ürettiğini gördükten sonra, iki katına çıkma zamanı. Artık belirli faaliyetler için paranızı boşa harcamayacağınızı ve doğrulanabilir bir getiri elde edebileceklerini biliyorsunuz.

Ancak yine de kalan tüm bütçelerinizi hemen harcamak yerine yatırımınızı yavaş yavaş büyütmek isteyeceksiniz. Her şeye yatırım yapmak cazip gelebilir, ancak daha fazla bütçe ayırmaya başladığınızda veri almaya devam edeceksiniz.

Ardından, kampanyalarınızı daha da hassaslaştırmak için bu verileri kullanabilirsiniz. Sonunda, kampanyalarınızın mümkün olduğunca optimize edildiği bir noktaya ulaşacaksınız. Bu noktaya ulaştığınızda ve mümkün olan en yüksek yatırım getirisini ve dönüşüm oranlarını elde ettiğinizde, gerçekten ölçeği büyütmenin zamanı gelmiştir.

Adım 10: Yeniden pazarlama kampanyaları oluşturun

Yeniden pazarlama, özellikle dijital reklamcılık kullanıyorsanız, tüm kampanyanız boyunca kullanmanız gereken bir şeydir.

Yeniden pazarlama, web sitenizi daha önce ziyaret etmiş olan ziyaretçilere reklam yayınlama sürecidir. Bu reklamlar, YouTube videoları izlemek, bir blog okumak, sosyal medyada gezinmek veya web’de gezinmek dahil olmak üzere, ziyaretçinizin çevrimiçi olduğu başka her yerde görünecektir.

Yeniden Hedefleme Nasıl Çalışır?

Bu, aksi takdirde kaçıracağınızdan daha fazla satış yapmanızı sağlar. Birisi ürünlerinizden birine bakıyorsa veya sitenizdeki belirli bir sayfayı ziyaret ediyor ancak satın alma yapmıyorsa, bu kişiyi çeşitli reklamlarla hedefleyebilirsiniz. En yaygın olanları Facebook reklamları ve Google reklamlarıdır.

Bu reklamlar, esas olarak bu kişiyi web’de takip edecek ve satın almalarını tamamlamak için onları web sitenize yönlendirecektir. Ziyaretçinizin satın alma kararını çok daha kolay hale getirmek için bu reklamlara bir kupon bile ekleyebilirsiniz.

Yeniden pazarlama reklamları, Facebook reklamları ve Google reklamları dahil olmak üzere her büyük dijital reklam platformunda mevcuttur.

Reklamcılığa dayanmayan bir başka yeniden pazarlama biçimi de e-posta ile pazarlamadır . Ziyaretçilerinize sepetlerine ürün eklerlerse ancak satın alma işlemini tamamlamazlarsa otomatik olarak gönderilecek bir alışveriş sepetini terk e-postası dizisi oluşturabilirsiniz.

İnsanlar bu günlerde inanılmaz derecede meşgul ve dikkatleri dağınık, bu nedenle satın alma işlemlerini tamamlamayı unutmalarının birkaç nedeni var. Sepeti terk etme sırası, tek bir e-posta hatırlatıcısı veya belirli bir aralıkta gönderilen bir dizi e-posta olabilir.

Yürüttüğünüz kampanya ne olursa olsun yeniden pazarlama kampanyaları eklemek, dönüşüm açıklarını kapatmanıza ve web siteniz için oluşturduğunuz yeni trafikten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Temel Öğrenimler

Gördüğünüz gibi başarılı bir dijital pazarlama planının uygulanmasına giden çok şey var.

Her şey doğru pazarlama hedeflerini seçmekle başlar. Hedeflerinizin ulaşılabilir ve izlenebilir olduğundan emin olun, yani verilere bağlanabilirler.

Ardından, pazarınızın ve rekabetinizin derinliklerine ineceğiniz ve kampanyalarınızda kullanacağınız anahtar kelimeleri araştırmaya başlayacağınız araştırma aşaması gelir.

Temel set ile kampanyanızı yürütmek için kullanacağınız dijital kanalları belirleyecek ve ne kadar harcamak istediğinize göre bütçelerinizi belirleyeceksiniz.

Son olarak, blog gönderileri, reklam malzemeleri veya başka bir içerik türü olsun, kampanyanızı yürütmek için ihtiyaç duyduğunuz içerik varlıklarını oluşturmaya başlayacak ve kampanyanızı yürütmeye başlayacaksınız. Ancak, kampanyalarınızı izleyebilmek ve neyin en iyi performansı gösterdiğini görebilmek için küçükten başlamak isteyeceksiniz.

Ardından, gerçekte neyin işe yaradığını bulduktan sonra kampanyalarınızı düzenleyebilir ve bütçenizi artırabilirsiniz. Uygun olduğu her yerde yeniden pazarlama kampanyalarını dahil etmek de önemlidir. Yeniden pazarlama, satın alma işlemlerini tamamlamayan eski ziyaretçileri geri getirmenize yardımcı olacaktır.

İşte karşınızda, kendi dijital pazarlama kampanyanızı yürütmek için adım adım bir süreç.

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

You Tube’da Nasıl Reklam Verilir?

YouTube’da Nasıl Reklam Verilir? YouTube Reklamları Nasıl Çalışır? YouTube reklamlarının nasıl çalıştığına genel bir bakışla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.