fbpx

Dijital Pazarlama Uzmanı Kimdir

Dijital pazarlamaya girmek için üniversite diplomasına ihtiyacınız yok. Bazı şirketler için bir gereklilik olsa da, dijital pazarlama ve nasıl çalıştığı hakkında iyi bilgiye sahip olmak kadar önemli değildir.

Bir kolej veya üniversite derecesi size iyi bir dijital pazarlama sertifikasyonundan daha fazlasını öğretmeyecek veya size uygulamalı çalışma deneyimi sunmayacaktır.

Dereceli veya diplomasız, hiçbir şey sizi bir serbest çalışan veya ajans sahibi olarak dijital pazarlama hizmetleri sunmaktan alıkoyamaz, bu da dijital pazarlamayı harika bir meslek haline getirir.

Bu kılavuzda, online dijital pazarlama sektörüne girmek için izlenecek tam adımları öğreneceksiniz. Yeni başlayanların, bir derece veya önceden çalışma deneyimi olmadan dijital pazarlamacılar olarak bir kariyere nasıl başlayabileceklerini öğreniyor olacaksınız.

Dijital Pazarlamaya Nasıl Girilir?

Bunlar, dijital pazarlamaya derecesiz girmek için izlenecek 10 adımdır.

 1. Dijital pazarlama işlerinin gereksinimlerini inceleyin
 2. En yüksek ücretli işleri bulun
 3. Bir dijital pazarlama kursuna kaydolun
 4. Bir dijital pazarlama blogu başlatın
 5. Bir uzmanlık seçin
 6. Yerleşik dijital pazarlama uzmanlarının çalışmalarını takip edin
 7. Dijital pazarlama serbest çalışanı olun
 8. Dijital pazarlama işi için başvurun
 9. Kendi dijital pazarlama ajansınızı kurun
 10. Kişisel markanızı oluşturun

1. Adım: Dijital pazarlama işlerinin gereksinimlerini inceleyin

Amacınız dijital pazarlamada bir kariyere başlamak olduğundan, şu anda hangi dijital pazarlama becerilerinin yüksek talep gördüğünü analiz ederek yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Bunu yapmanın işverenlerin ne aradığına bakmaktan daha iyi bir yolu yoktur.

Kariyer.net  ve yenibiriş gibi popüler iş arama web sitelerini ziyaret edin ve dijital pazarlama işlerini arayın. Gereksinimlere bakın ve ‘gerekli nitelikleri’ inceleyin.

Dereceye sahip olmanın isteğe bağlı olduğunu ve bir işe başvurma zorunluluğu olmadığını fark edeceksiniz. Daha da önemlisi sahip olduğunuz beceriler ve çalışma deneyiminizdir.

Şimdi başlıyorsanız ve deneyiminiz yoksa, aramanızı giriş seviyesi dijital pazarlama işleriyle sınırlandırın . Pazarlama derecesi veya çalışma deneyimi gerektirmeyen, takip edebileceğiniz birçok giriş seviyesi iş vardır.

Örneğin, şu iş ilanına bakın:

Ofisimizde pazarlama ekibimize katılacak Dijital Pazarlama Uzmanı arıyoruz. İdeal adayın aşağıdaki niteliklere sahip olması beklenmektedir:

Genel Nitelikler;

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden en az lisans derecesi ile mezun,
 • Dijital Reklam platformları yönetim, kurgu ve analiz yetkinliklerine sahip,
 • Google Ads / Facebook Ads ve diğer performans pazarlama kanallarında en az 2 yıl deneyimli,
 • Reklam Stratejisi ve Pazarlama alanında analitik bakış açısı olan,
 • Dijital reklamcılık ile ilgili yenilikleri yakından takip eden,
 • Raporlama ve Analiz becerilerine sahip,
 • E-ticaret süreçleri hakkında bilgi sahibi,
 • Tercihen SEO konusunda bilgi sahibi

İş Tanımı;

 • Dijital Pazarlama Uzmanı; pazarlama hedeflerine uygun stratejiler çalışmak, çevrimiçi trafik kaynakları oluşturmak, marka bilinirliği üzerinde çalışmalar yapmak ve ajansla birlikte kampanyaları yönetmek için doğrudan dijital pazarlama ekibi ile birlikte çalışacaktır.
 • E-Ticaret sitemiz için Google Ads / Facebook Ads ve diğer performans pazarlama kanallarını yönetmek,
 • Dijital Reklam kanalları üzerinde yeni kampanyalar kurgulamak,
 • Performans pazarlama kampanyalarını anlık olarak yakından takip etmek elde edilen geliri (Retargeting, Paid Social, Video, Display campaigns) farklı kurgular ile yükseltmek,
 • Haftalık / aylık performans pazarlama stratejileri kurgulamak ve bu faaliyetler üzerinde çalışmak,
 • Günlük, Haftalık ve Aylık raporların zamanında teslim edilmesi.
Dijital Pazarlama İş Gereksinimleri Örneği

Yeni başlayanlar için pazarlama işlerinin en yaygın gereksinimlerini hemen hemen özetliyor.

Analizinizi daha spesifik hale getirmek için, aramanızı yalnızca uzaktaki işleri (evden çalışmayı planlıyorsanız) veya yerel bölgenizdeki işleri içerecek şekilde daraltın. Bu, hangi işlerin mevcut olduğuna dair daha doğru bir resim elde etmenize yardımcı olacaktır.

Henüz bir işe başvurmayın ve gerekli becerilere sahip değilseniz hayal kırıklığına uğramayın. Aşağıda çevrimiçi pazarlama becerilerinizi geliştirmenin ve dijital pazarlamanın heyecan verici dünyasına girmeye hazırlanmanın en iyi yolunu göreceğiz .

Adım 2: En yüksek maaşlı işleri bulun

Analizinizi yaparken maaşlara da bakmak iyi bir fikirdir. Bir dijital pazarlama uzmanının ortalama maaşı yılda yaklaşık 30.000 ABD dolarıdır ve daha fazla deneyim kazandıkça yükselir.

Dijital Pazarlama Uzmanı  Maaşı 2021

Tüm dijital pazarlama işleri eşit değildir. Bir dijital pazarlama uzmanı çok fazla şapka takar ve çok çeşitli becerilere sahiptir ve bu herkesin istediği veya yapabileceği bir şey değildir.

Aşağıdaki karşılaştırma grafiğinde de görebileceğiniz gibi SEO Uzmanı veya sosyal medya pazarlama uzmanı olarak dijital pazarlamaya giriş yapabilirsiniz . Bu işler daha az beceri gerektirir, ancak aynı zamanda büyük bir şirketin pazarlama departmanında çalışmayı planlıyorsanız daha düşük maaşlar ve daha az kariyer fırsatı sunarlar.

En İyi Giriş Seviyesi Dijital Pazarlama İşleri

Özetlemek gerekirse, şu anda bu alıştırmayı yapmanın nedeni, bölgenizde hangi işlerin yüksek talep gördüğünü, hangi becerilere ihtiyaç olduğunu ve ne kadar ödediklerini bulmaktır.

 

3. Adım: Bir dijital pazarlama kursuna kaydolun

Dijital Pazarlama Eğitimi
https://leventyurtseven.com/dijital-pazarlama-egitimi/

Üniversite dereceniz yoksa, dijital pazarlama becerilerinizi geliştirmenin ve özgeçmişinizi tanınmış bir akreditasyonla donatmanın en iyi yolu, bir dijital pazarlama kursuna kaydolmak ve sertifika almaktır.

Bir takiben iyi dijital pazarlama kursu sağlam dijital pazarlama ne olduğu anlayış ve nasıl çalıştığını almak için en hızlı yoldur.

Bir kolej veya üniversite diplomasının yokluğunda, dijital pazarlama sertifikanızı gelecekteki işvereninize temel bilgileri bildiğinizi ve becerilerinizi öğrenme ve geliştirme istekliliğine sahip olduğunuzu kanıtlamanın bir yolu olarak kullanabilirsiniz .

Bir kurs seçerken şunlardan emin olun:

 • Çok çeşitli dijital pazarlama konularını kapsar (SEO, içerik pazarlaması ve Google Analytics mutlak minimumdur)
 • Bir sertifika ile birlikte gelir.
 • Düzenli olarak güncellenir.
 • Para iade garantisi ile birlikte gelir.

Araştırmamızı yaptık ve takip edebileceğiniz ve dijital pazarlamayı öğrenebileceğiniz en iyi çevrimiçi dijital pazarlama kursları ve dijital pazarlama sertifikalarının bir listesini hazırladık .

 

4. Adım: Bir dijital pazarlama blogu başlatın

Bir Web Sitesi Nasıl Başlatılır

Dijital pazarlama oldukça pratik bir süreçtir ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışma becerisine sahip olup olmadığınızı öğrenmenin tek yolu pratik yapmaktır.

Yalnızca blog yazmaya başladığınızda ve bir web sitesini arama motorları için optimize etme zihniyetine girdiğinizde veya reklam kampanyaları yürüttüğünüzde, bir kursta ve ders çalışarak öğrendiklerinizi anlayacaksınız.

Amacınız dijital pazarlamaya girmek olduğundan, tavsiyem başka bir web sitesi türü değil, bir dijital pazarlama blogu başlatmaktır. Dijital pazarlama konularında blog yazmaya başladığınızda, birkaç şeyden yararlanabilirsiniz:

 • Farklı kavramları daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Kişisel markanız için iyidir.
 • CV’niz için iyidir (bir derece ve çalışma deneyimi yoksa)
 • Serbest meslek sahibi olmanın veya kendi ajansınızı kurmanın başlangıç ​​noktasıdır
 • Size bir iş görüşmesi için ihtiyacınız olan güveni verecektir.

5. Adım: Bir uzmanlık seçin

Dijital Pazarlama Uzmanlıkları

İş gereksinimlerine ve kurslara bakmaya başladığınızda fark edeceğiniz ilk şeylerden biri, dijital pazarlamanın bir dizi uzmanlığa sahip olmasıdır.

Yeni başlayanlar için, bu özümseyemeyecek kadar fazla bilgi, bu yüzden kariyerinize bir uzmanlık seçerek başlamak en iyisidir. Bir alanda uzman olduğunuzda, becerilerinizi daha fazla alanı kapsayacak şekilde genişletebilir ve sonunda bir dijital pazarlama yöneticisi olabilirsiniz .

Kararınızı vermenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

Dijital Pazarlama Uzmanı –  iyi dijital pazarlama bilgisine sahiptir ve farklı pazarlama kanallarında kampanyaların nasıl yürütüleceğini bilir. Çok çeşitli becerilere ve diğer uzmanlık alanlarından daha iyi kariyer fırsatlarına sahiptir.

SEO Uzmanı – harika SEO becerilerine sahiptir. Anahtar kelime araştırmasının nasıl yapılacağını bilir, teknik SEO hatalarını düzeltebilir, arama motorları için içeriği optimize edebilir, web sitelerini arama sonuçlarında üst sıralara yerleştirebilir.

İçerik Pazarlama Uzmanı – içerik pazarlamasının tüm ayrıntılarını bilir. Yazmayı sever. İçerik pazarlama kampanyaları tasarlayabilir, uygulayabilir ve optimize edebilir.

Sosyal Medya Uzmanı – bir markayı veya ürünleri tanıtmak için sosyal medya ağlarında kampanya yürütme becerisine sahiptir. Sosyal medya kampanyalarının sonuçlarını analiz edebilir. Bir şirketin sosyal medya varlığını yönetir.

PPC Uzmanı – Google, Facebook, Bing ve diğer ağlarda ücretli kampanyalar yürütebilir. PPC platformlarının nasıl çalıştığını ve doğru kitleleri hedeflemek için bunları nasıl kullanacağını bilir.

E-posta Pazarlama Uzmanı – e-posta pazarlama kampanyaları yürütme ve ziyaretçileri potansiyel müşterilere ve müşterilere dönüştürme becerisine sahiptir.

Affiliate Marketing Specialist – bir şirketin ortaklık programını genişletmekten sorumludur.

İzlenecek en iyi sırayla ilgili olarak, her zaman SEO ile başlamanız önerilir. SEO, herhangi bir dijital pazarlama stratejisinin merkezinde ve sektördeki en yüksek ödeme yapan işlerden biridir.

SEO’da iyiyseniz, reklama güvenmek zorunda kalmadan daha kolay bir iş bulabilir veya kendi çevrimiçi işinizi kurabilirsiniz .

6. Adım: Yerleşik dijital pazarlama uzmanlarının çalışmalarını takip edin

Yeni bir kariyere, özellikle de çok fazla çalışma ve pratik gerektiren bir işe girdiğinizde, ilhama ihtiyacınız olacak. İlham almanın harika bir yolu, yerleşik dijital pazarlama uzmanlarının çalışmalarını takip etmektir.

Deneyimli pazarlamacılar aktif bir blog tutma eğilimindedir ve hedeflerinize ulaşana kadar çalışmaya devam etmek için ihtiyaç duyduğunuz ilhamı almanıza yardımcı olacak ipuçlarını, başarı hikayelerini ve örnek olay incelemelerini paylaşırlar.

15 yılı aşkın süredir dijital pazarlama endüstrisinde çalışıyorum ve diğer blogları okumak günlük olarak yaptığım bir şey. Dijital pazarlama öğrenimi sürekli bir süreçtir ve her zaman öğrenilecek yeni bir şeyler vardır.

 

7. Adım: Dijital pazarlama serbest çalışanı olun

Şimdiye kadarki adımları özetleyelim:

 • Araştırmanızı yaptınız ve şu anda hangi pazarlama işlerinin yüksek talep olduğunu ve ne kadar ödediklerini biliyorsunuz.
 • Bir kurstan geçtiniz ve dijital pazarlamanın temellerini biliyorsunuz.
 • Dijital pazarlama hakkında öğrendiklerinizi başkalarına öğretmek için blog yazmaya başladınız ve farklı dijital pazarlama tekniklerini test etmek için blogunuzu kullanmaya başladınız.
 • Bilginizi zenginleştirmek ve çevrimiçi pazarlamadaki en son gelişmelerle senkronize olmak için hangi web sitelerini takip edeceğinizi belirlediniz.

Bir işe başvurmadan önce bir sonraki adım, dijital pazarlama serbest çalışanı olmaktır. Başka bir şey yapmadan önce bu yolu izlemeniz için birkaç neden var.

 • Portföyünüzü oluşturmanın ilk adımıdır. Birkaç müşteriyle çalışsanız bile, bu, hiç müşteri deneyimine sahip olmamaktan çok daha iyidir ve bir işe başvururken bir rol oynayabilir.
 • Müşterilerin neye ihtiyacı olduğunu ve serbest çalışma sürecinin nasıl işlediğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Belki de serbest meslek sahibi olarak tam zamanlı çalışmaya başlamanın yapmak istediğiniz şey olduğuna karar verebilirsiniz, bu yüzden iş aramanıza gerek kalmaz.
 • Size biraz para kazandıracak ve ilerlemeniz için size güven verecektir.

Serbest çalışan olarak ilk müşterinizi güvence altına almanın en iyi yolu, uzmanlığınızla ilgili olarak Upwork, Fiverr, PeoplePerHour’da yayınlanan işleri görüntülemektir.

Müşteri gereksinimlerini görüntüleyin ve uygulamalarına hızlı yanıt verin. Fiyatlarınızı düşük tutun ve müşterinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışın. İşi tamamladıktan sonra bir inceleme isteyin ve blogunuza ve CV’nize gönderin.

Nasıl bir dijital pazarlama serbest çalışanı olunacağına dair kapsamlı rehberim, bu süreçten geçmenize yardımcı olacaktır.

8. Adım: Dijital pazarlama işi için başvurun

Bu noktaya geldiğinizde, gerçek bir işe başvurma ve dijital pazarlama alanında bir kariyere başlama zamanı .

Adımları doğru bir şekilde izlediyseniz, şimdiye kadar dijital pazarlama hakkında iyi bir anlayışa ve kendi blogunuzda veya serbest çalışma yoluyla biraz çalışma deneyimine sahip olmalısınız.

Ayrıca 1. ve 2. adımlardan, iş gereksinimlerinin neler olduğunu ve bölgenizde hangi pozisyonların mevcut olduğunu da biliyorsunuz.

Bir işe başvurduğunuzda şunlardan emin olun:

 • CV’niz sertifikalarınız, müşteri incelemeleriniz ve çalışma deneyiminizle güncellenir.
 • Kolej veya üniversite diplomanız olmadığı gerçeğini saklamayın. İşverenler için önemli olan, sahip olduğunuz beceriler ve onlara kampanyalarında nasıl yardımcı olabileceğinizdir.
 • Mülakat istendiğinde, zamanında göründüğünüzden emin olun (ister fiziksel bir mülakat ister çevrimiçi olsun).
 • Kendinizi şirketi ve hangi hizmetleri sunduklarını, yöneticinin kim olduğunu, şirketin ne zaman kurulduğunu vb. Tanıyarak görüşmeye hazırlanın.
 • Biraz teknik sorular sorulduğunda, onlara teoriyi (bunu zaten biliyorlar) değil, belirli bir görevi tamamlamak için izleyeceğiniz pratik adımları anlatın.
 • Bir cevabı bilmediğinde dürüst ol. Yanlış cevap vermektense ‘bilmiyorum’ demek daha iyidir.
 • Kendin ol. Panik yapmaya gerek yok. Bu röportajda başarılı değilseniz, hatalarınızdan ders alın ve bir sonrakine başvurun.

9. Adım: Kendi dijital pazarlama ajansınızı kurun

Dijital pazarlama endüstrisinde dereceler veya iş görüşmeleri hakkında endişelenmeden çalışmanın bir başka yolu da bir dijital pazarlama ajansı başlatmaktır .

Başlangıçta zor olacak ama doğru yaklaşım ve sabırla herkes yapabilir.

Kendi işinizi kurmanız durumunda, bir işletmeyi yönetmek ve uzak ekiplerle çalışmak gibi ek becerilere ihtiyacınız olacak, bu nedenle bu görevleri nasıl yapacağınızı öğrenmek için biraz zaman harcamak iyi bir fikir olacaktır.

İlk günden itibaren her şeyi bilemeyeceksiniz, girişimcilik devam eden bir süreçtir ancak strese girmeyin, pozitif kalın ve büyük resmi arayın.

Bir dijital pazarlama ajansına sahip olmanın en zorlu kısmı yeni müşteriler bulmaktır.

Reklamcılık genellikle bir seçenek değildir çünkü maliyetler yüksektir, bu nedenle en verimli yol blog yazmak, mevcut müşterilerinizi elde tutmak ve yönlendirmelerle (mevcut müşterilerden) yeni müşteriler kazanmaktır.

İşime neredeyse 20 yıl önce başladım ve yalnızca blog aracılığıyla yüzlerce müşteriden oluşan bir portföy oluşturdum.

Bloglarınızdan yeni müşteriler edinmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

Potansiyel müşterilerin arayabileceği konuları seçin. Hedef pazarınız küçük işletme sahipleri ise, blogunuzda soruları yanıtladığınızdan veya onlara yardımcı olacak tavsiyeler verdiğinizden emin olun.

Basit bir dil kullanın . Dijital pazarlama yardımı arayan küçük işletme sahipleri muhtemelen teknik terimleri anlamıyor, bu yüzden kendi dillerini konuşun.

Sizinle iletişim kurmayı kolaylaştırın . Bir ipucu almak için basit bir iletişim formu yeterlidir. Kullanıcılardan çok fazla ayrıntı sormayın, toplantılarınız sırasında liderlik edin ve onlara sorular sorun.

Sürekli blog oluşturun. Özellikle dijital pazarlama olarak doymuş bir niş içinde bloglamadan herhangi bir sonuç elde etmek için, müşterilere dönüşecek yeterli hedeflenmiş trafik elde etmeden önce birkaç ay boyunca çok sayıda iyi içerik oluşturmanız gerekir .

Bu çok iş ama ısrar ederseniz, er ya da geç işinizi sürdürmek ve kademeli olarak büyütmek için yeterli potansiyel müşteri elde etmeye başlayacaksınız.

Adım 10: Kişisel markanızı oluşturun

Başarılı bir dijital pazarlama uzmanı olmak için, sektördeki diğer insanlar tarafından bir uzman olarak tanınmanız gerekir.

Bunu başarmanın tek yolu kişisel markanızı oluşturmaktır. Başka bir şirkette çalışıyor, serbest meslek sahibi olarak çalışıyor veya kendi ajansınızı yönetiyor olsanız bile bunu yapmanız gerekiyor.

Kişisel markanızı oluşturmanın en iyi yöntemleri:

Aktif bir dijital pazarlama blogu sürdürün – Bunu şimdiye kadar defalarca vurguladım ve bu çok önemli. Blogunuz, işletmenizin ön kapısıdır ve becerilerinizin ve bilginizin bir yansımasıdır.

Sosyal medyanızı genişletin – Twitter ve LinkedIn’de bir hesap oluşturun ve takipçilerinizi oluşturun. Facebook da iyidir, ancak ticari amaçlar için o kadar önemli değildir. Dijital pazarlamacılar, twitter ve LinkedIn’i daha çok kullanma eğilimindedir. Sektör liderlerini takip ettiğinizden ve bazı kişilerin sizi takip etmesini sağlamaya çalışın. Diğer dijital pazarlamacılar tarafından takip edilmek önemlidir.

Diğer bloglarda misafir yazısı – Ek bir trafik kaynağı ve SEO için iyi olmasının yanı sıra, kişisel markanızı oluşturmak için de harikadır. Yüksek güvenilen dijital pazarlama web sitelerinde yayınlanmaya çalışın ve uzmanlığınızı gösterin.

Bir YouTube kanalı veya podcast oluşturun – kamera önünde ve konuşurken kendinizi rahat hissediyorsanız, bir YouTube kanalı başlatmak kişisel markanız için harikadır.

Diğer profesyonellerle iletişim kurun – etkinliklere katılmak ve diğer profesyonellerle ağ kurmak altın değerindedir. Arkadaşlıklar ve kişisel ilişkiler kurmak, kişisel markanızın itibarını kademeli olarak inşa etmenin harika bir yoludur.

Örnek olay incelemelerini ve başarı öykülerini yayınlayın – bu belki de başkalarına dijital pazarlama uzmanı olduğunuzu kanıtlamanın en iyi yöntemidir. Gerçek vaka çalışmaları yayınlamak ve başarı öykülerinizi paylaşmak (blogunuzda veya müşterilerinizde yaptığınız işler için), sektörün dikkatini diğer yöntemlerden daha hızlı çekecektir.

Şimdi bu çok fazla iş gibi geliyorsa endişelenmeyin, bunlar kademeli olarak gerçekleştireceğiniz görevlerdir ve zaman geçtikçe işinizin tanınması daha kolay hale gelir.

Anahtar Öğrenimler

Derecesi olmadan dijital pazarlamaya girmek göründüğü kadar zor değil. Dereceye sahip olmak iyi ve bazı işler için bir gereklilik olsa da, iyi dijital pazarlama bilgisi ve biraz deneyime sahip olmak daha değerlidir.

Tecrübelerimden, çoğu işverenin bir dereceniz olup olmadığını umursamadığını biliyorum, ancak işi verimli bir şekilde yapabilecek kişi olup olmadığınızı önemsiyorlar.

Becerilerinizi ve uzmanlığınızı göstermenin en iyi yolu, onlara çalışmanızın örneklerini göstermektir. Google’da web sitelerini nasıl sıralayacağınızı, karlı PPC kampanyalarını nasıl yürüteceğinizi, anahtar kelime araştırmasının nasıl doğru bir şekilde yapılacağını ve harika içeriklerin nasıl yazılacağını biliyorsanız, dijital bir pazarlama işini güvence altına almak için bir dereceye veya başka niteliklere ihtiyacınız yoktur. bir serbest meslek sahibi veya kendi işinizi kurun.

Şimdi sıfırdan başlıyorsanız, ilk adımınız bir kursa kaydolmak ve dijital pazarlamanın ne hakkında olduğunu öğrenmeye başlamaktır . Farklı kavramları öğrenin ve CV’nize eklemek için bir sertifika alın.

Temel bilgileri öğrendikten sonra, öğrendiklerinizi kendi blogunuzda uygulayarak gerçek dünya senaryolarında pratik yapma ve deneme zamanı.

Biraz zaman ayırın ve harika bir blog oluşturun ve sonra dışarı çıkın ve hayallerinizin işinin peşinden gidin veya kendi patronunuz olun. Çok fazla çalışma ve sabır gerektirecek ancak sizi dijital pazarlamanın heyecan verici dünyasına girmekten alıkoyacak hiçbir şey yok.

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması, bir işi büyütmenin harika bir yoludur. Bununla birlikte, tutarlı bir yüksek kaliteli içerik akışını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.