fbpx

E-Ticaret Uzmanı

E Ticaret Uzmanı

E Ticaret Uzmanı Nedir?

E ticaret uzmanı nedir sorusunun karşılığı tamamı ile firmamızda saklıdır. Sizlere her açıdan bu konuda en kaliteli hizmeti verecek ekiplerimiz ile sizlerde sorunsuz bir satış işlemi gerçekleştirebilirsiniz. E ticaret sitenizin düzenli ve insanların gündelik ihtiyaçlarına karşılık gelen ürünlerden oluşuyor olması oldukça önemli bir durumdur. Bu sayede sizlerde sorunsuz bir şekilde ürünlerinizi en iyi ve kolay bir şekilde satabilirsiniz. Firmamızda çalışan tüm uzmanlar bu konuda oldukça gelişmiş ve uzun yıllardır bu hizmeti veren kişilerdir. Bu sayede sizlere sorunsuz bir destek hizmeti sağlamaktayız.

E Ticaret Uzmanı

E ticaret uzmanı satış konusunda oldukça gelişmiş özelliklere sahip kişilerin yapabileceği bir iştir. Özellikle yazılı ve sözlü konuşmada ikna kabiliyeti iyi ve her açıdan satış yapabilecek kişilerin yapabileceği bir iştir. Özellikle büyük sitelerin satış sorumluları e ticaret uzmanı olarak bilinmektedir. Satış yapacağınız sitenin öncelik olarak durumu kontrol edilmeli ve bu aşamadan sonra sarış işlemine başlanmalıdır. Firmamız sizlere bu konuda en iyi hizmeti sunacaktır. Satış oranlarınız artacak ve kazancınız yükselecektir. Bu işlemler için oldukça gelişmiş ve geniş eğitimler almış ekiplerimiz satış konusunda oldukça yetenekli kişilerden oluşmaktadır.

 

E Ticaret Uzmanı İş İlanları

E ticaret uzmanları günümüzde oldukça ihtiyaç duyulan bir durumdur. Bunun başlıca sebebi ise insanların alışverişlerini artık internet üzerinden yapmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple internet üzerinden yapılan alışverişler için siteler uzman almak zorunda kalmaktadır. Günümüzde e ticaret uzmanı iş ilanları oldukça yoğun bir şekilde aranan ve insanların süreli olarak talip ettiği bir durumdur. İşini severek yapan bir kişi için oldukça eğlenceli bir pozisyon olan bu durum bir o kadarda yorucudur. İnternet üzerinden satış yapmak oldukça zor olduğu gibi bunun yanında birçok sorunlar uğraşmak zorunda kalan uzmanlar e ticaret sitelerinin vazgeçilmezleri arasındadır.

 

E Ticaret Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

E ticaret uzmanı olmak için herhangi bir okuldan mezun olmak şart değildir. Bu konuda açılmış bir okul ya da bölüm olmasa dahi satış üzerine müşteri desteği üzerinde açılmış bölümler mevcuttur. Birçok insanın yapabileceği bu meslek e ticaret uzmanı ne kadar maaş alır sorusunu akıllara getirmektedir. Özel bir sektör olduğu için belirli bir maaş aralığı mevcut değildir. Fakat günümüzde 2021 yılı itibariyle  e ticaret uzmanları ortalama 3.000 ile 27.000 TL arası maaş olasıdır. Bu birçok insan için oldukça yüksek meblağlardır. Bu sebeple birçok firma bu tür çalışan almak için belirli kriterler belirlemektedir. Bunların başında etkili iletişim ve güzel bir üslup gelmektedir.

 

E Ticaret Operasyon Uzmanı Ne İş Yapar?

E ticaret operasyon uzmanı ne iş yapar sorusunun cevabı çok kapsamlıdır. Belirli bir işleri olmamasına karşın operasyon uzmanları satış, iade, maliye ve ürün kontrolü gibi konularda çalışabilmektedir. Genellikle satış ve ürün gönderimi ile ilgilenen bu kişiler oldukça önemli kişilerdir. E ticaret mağazalarında oldukça önemli olan ürün gönderimi işleminde en ufak aksaklık sitenin satış oranını düşürebilmektedir. Bu sebeple bu tür konulara dikkat edilmeli ve paket gönderimi dahil olmak üzere tamamı kontrol edilmelidir. Bunun yanında iade işlemleri hızlı bir şekilde yapılmalı ve müşteriler uzun süre bekletilmemelidir.

 

E Ticaret Kategori Uzmanı Ne İş Yapar?

E ticaret kategori uzmanları oldukça önemli kişilerdir. Peki e ticaret kategori uzmanı ne iş yapar? E ticaret kategori uzmanları ürünlerin belirli kategorilere ayrılmasını ve bu kategorilere göre sarışının yapılmasını sağlayan kişilerdir. Saatlerce ürünü aramak yerine kendi kategorisinden ürünün hızlıca bulunmasını sağlayan bu işlem sayesinde müşteriler kolaylıkla istedikleri ürüne ulaşabilmektedirler. Bu sayede hem atış oranı artacak hem de mağazanın kazancı artacaktır. Bu sebeple kategori uzmanları oldukça önemlidir. Bir e ticaret sitesinde herhangi bir eksiklik olmaması oldukça önemli bir durumdur. Aksi halde sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

 

E Ticaret Departmanı

E ticaret departmanı oldukça önemli bir unsurdur. Ürün satışının tamamı ile kontrol edildiği, stok durumunun her an incelendiği bir yer olan bu bölümün çalışanları titizlikle çalışmalıdır. Aksi halde stoklarda bitme ve kazançlarda düşme meydana gelmektedir. İnternet üzerinden ürün alış verişinin arttığı son dönemlerde e ticaret sitelerine yönelen insanların oldukça önemsedikleri stok durumu kontrolü sayesinde stoklar sürekli olarak doldurulmaktadır ve satışlar artmaktadır. Sorunsuz bir hizmet ve son derece kaliteli bir e ticaret sitesi için müşterilere sürekli olarak kaliteli bir hizmet imkanı sunulmalıdır.

 

Ticaret Uzmanı Ne Yapar?

Ticaret uzmanları birçok farklı alanda çalışabilmektedir. Ürün satışı bunların başında gelmektedir. Ticaret uzmanı ne yapar sorusuna oldukça kapsamlı bir cevap verilebilmektedir. Ürün satışların artması için sürekli bu işlerde uzman kişilerle çalışmak önemlidir. Firmamız sizlere her an ticaret uzmanı hizmeti vermektedir. Firmamızda satışı yapılan ürünlerin ve o dönemde gündemde olan ürünlerin hepsinin analizini en iyi şekilde yaparak sizlere destek olan ekiplerimiz her an işlemlerin izin devam etmesi ve satışlarınızın artması için çalışmaktadır. Bu aşamada kaliteli hizmet veren ekiplerimiz her zaman sizlerin yanındadır.

 

E Ticaret İşi Nedir?

E ticaret işi insanlara internet üzerinden satış yapmaktır. Bu işte önemli olan ürünlerin tanıtıldığı gibi insanlara ulaştırılmasıdır. Ülkenin her yanına vereceğiniz hizmette kargo ile ulaşımı en kolay hâle getirmeniz ve ürünleri zamanında teslim etmeniz oldukça önemlidir. E ticaret işi nedir sorusu bu şekilde cevaplanabilmektedir. Birçok e ticaret firmasının günümüzde halen hizmet vermeye devam ettiği görülmektedir. Bunun yanında bizlerde bu konuda sizlere e ticaret sitesi desteği vermekteyiz. Bu sayede hem sarış kontrolü yapabilir hem de satışlardan elde ettiğiniz kazançların doğru bir şekilde hesaplanmasına olanak sağlayabilirsiniz.

 

E Ticaret Sitelerinin Yararları

E ticaret sitelerinin birçok yararı mevcuttur. Özellikle yerinizden kalkmadan bir şeyler almak için çok ideal olan bu siteler insanlara her açıdan oldukça kolay bir kullanım imkanı sunmalıdır. Ürün çeşitliliğinin fazla olması ve insanlara sürekli olarak kampanyalar sunmak oldukça önemlidir. E ticaret sitelerinin yaygın olarak kullanılmakta olduğu toplumumuzda içerik olarak kaliteli siteler bulmak oldukça zordur. İşlemler belirli bir plan ve program çerçevesinde yapılmalı sürekli olarak müşteri memnuniyeti gözetilmelidir.

 

E Ticaret Uzmanının Faydaları

E ticaret uzmanları satışın en verimli hâle gelmesini sağlayan ve bunu en uygun koşullarla yapan kişilerdir. Özellikle satış konusunda yetenekli ve müşterilerin ne gibi şeylerden hoşlandığının farkında olan uzmanlar sayesinde hem satışlarınız artacak hem de kazançlarınız yükselecektir. Bu sebeple ticaret uzmanları birçok sitenin bulundurması gereken satışların doğru bir şekilde yapılmasını sağlayan bir unsurdur.

 

E Ticaret Uzmanı Nasıl Olunur?

E ticaret uzmanı olmak için herhangi bir bölüm mezunu olmak gerekmemektedir. Özellikle insan ilişkileri iyi olan ve ürün satışında yetenekli olan kişiler bu konuda oldukça ön plandadır. Farklı diller bilmek sizleri bu iş konusunda bir adım öne çıkaracak ve sizlere yarar sağlayacaktır. Firmamızın vermiş olduğu ticaret uzmanı hizmeti ile sizlerde e ticaret satış sitelerinizden en verimli halde yararlanabilir ve satışlarınızın artmasını kolaylaştırabilirsiniz. Bu durum sayesinde hem daha kolay tanınacak hem de çok daha fazla satış yapacaksınız.

 

 

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

You Tube’da Nasıl Reklam Verilir?

YouTube’da Nasıl Reklam Verilir? YouTube Reklamları Nasıl Çalışır? YouTube reklamlarının nasıl çalıştığına genel bir bakışla …

4 comments

 1. e ticaret uzmanı olarak bir şirkete bağlı mı kalmalıyız . freelance olarak çalısamaz mıyız ? ve bir den fazla mağazanın işlerini yapabilir miyiz. ben digitale bir yere bağlı kalmamak için girmek isteyenlerdenım.

 2. Mehmet Serhan Öztunç

  3-4 lira yüksek rakamlar değildir.
  E-Ticaret işi sanıldığı kadar basit bir iş değildir.

  Bugün İstanbulda daire kiraları 2 liralarda seyrediyor. Yoksulluk sınırı her geçen gün artışta gün itibari ile 7.838 tl.
  E-Ticaret personelinin 2020 itibari ile en az alması gereken net maaş 5.000 tldir. Müdür ve tek başına bir çok iş yapan kişinin (grafik,pazarlama,seo,reklam) maaşı çok daha yüksek olmalıdır.

  • Levent YURTSEVEN

   Mehmet serhan bey bu konuda haklısınız ama pandemi ve firmaların küçülmeye gitmesi dolayısıyla şuan ortalama 4000 TL rakam çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.