fbpx

En İyi 15 E Posta Pazarlama Hizmeti

Son çalışmalara göre, tüm sektörler için ortalama e-posta açık oranı% 21,3’tür. Bu, gönderdiğiniz 10 e-postanın 8’inin hiçbir zaman alıcıları tarafından açılmayacağı anlamına gelir.

E-posta açık oranınız sektör ortalamasına yakın değilse işler daha da kötüleşebilir.

Bu istatistiklere rağmen, e-posta pazarlaması hala harika bir satış aracıdır ve e-postanızı açma ve tıklama oranlarınızı artırmak için gösterdiğiniz her çaba satışlarınızı ve gelirinizi olumlu yönde etkileyebilir.

Bu kılavuzda, şu anda kullanabileceğiniz, e-posta açık ücretlerinizi önemli ölçüde artıracak 15 kolay yol öğreneceksiniz.

 • E-posta açık oranı neden önemlidir?
 • E-posta açıklık oranı nasıl artırılır?

E-posta açık oranı neden önemlidir?

E-posta listesi potansiyelinizi en üst düzeye çıkarın

Diyelim ki 1000 aboneniz,% 10’luk bir e-posta açma oranı ve% 2’lik bir tıklama oranınız var (tüm sektörler için ortalama% 2,62).

Bu, bir e-posta kampanyası her gönderdiğinizde yalnızca 100 kişinin açacağı ve yalnızca 2 kişinin e-postadaki bir bağlantıyı tıklayıp web sitenizi ziyaret edeceği anlamına gelir.

E-posta açık oranınızı% 20’ye çıkarmayı başarırsanız, 200 kişinin e-postanızı açacağı ve 4 kişinin bir bağlantıyı tıklayıp web sitenizi ziyaret edeceği anlamına gelir. Aynı listede% 100’lük bir artış.

Spam filtrelerinden kaçının

Birçok kişinin ihmal etmesinin e-posta açık ücretinin önemli olmasının bir başka nedeni, kampanyalarınızın gelecekteki performansını etkileyebilmesidir.

E-posta açık oranları beklenen ortalamanın altında olan e-posta kampanyaları gönderdiğinizde, e-posta spam filtreleri sonunda e-postalarınızı spam olarak işaretler ve asla alıcıların gelen kutusuna ulaşmaz.

Bu nedenle, açık ücretlerinizi en üst düzeye çıkarmak ve alan adınızın ve e-posta listenizin bütünlüğünü korumak için gerekli işlemleri yapmanız önemlidir.

E-posta açıklık oranı nasıl artırılır?

E-posta açık ücretlerinizi artırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Konu satırlarınızı optimize edin
 2. İlk kişiye yazın, kişiselleştirin
 3. Spam filtrelerinden uzak durun
 4. Abonelerinize e-posta göndermek için en uygun zamanı bulun
 5. E-posta içerik kalitesini artırma
 6. Mobil uyumluluğu kontrol edin
 7. Listenizi düzenli olarak temizleyin
 8. Abonelerinizi zor yoldan kazanın
 9. E-posta kimlik doğrulamasını kullan
 10. Listenizi segmentlere ayırın
 11. Açılmayanlara yeniden e-posta gönder
 12. Listenizden çıkmayı kolaylaştırın
 13. Harika bir karşılama e-postası gönderin
 14. Listenizi aktif tutun
 15. E-posta önizleme snippet’ini optimize etme

1. Konu satırlarınızı optimize edin

Neyin en iyi olduğunu bulmak için farklı konu satırlarını test edin.

Abonelerinizin gelen kutularında görecekleri ilk şey, e-posta konu satırıdır. Konu satırını ilginç bulurlarsa, içinde ne olduğunu görmek için tıklayabilirler, eğer değilse, muhtemelen e-postayı açmadan sileceklerdir.

İstatistiklere göre, e-posta alıcılarının neredeyse üçte birinin konu satırını sevdikleri için bir e-posta açması şaşırtıcı değildir.

Konu satırlarınızı nasıl ilginç hale getirebilirsiniz?

 • Kısa, 50 karakterden kısa tutun.
 • E-postanın içeriği tarafından desteklenmeyen sahte sözler vermeyin.
 • Tüm büyük harfleri veya ünlem işaretlerini kullanmayın
 • Alıcının zor bir şey yapması gerektiği anlamını veren kelimelerden kaçının (uzun bir rapor okumak gibi), ancak ‘faydaları’ tanımlayan kelimeler kullanın.

Kitleniz için neyin işe yaradığını bulmak için farklı konu satırlarını test edin. Bunu, e-posta pazarlama aracınızı kullanarak veya listenizi segmentlere ayırarak ve aynı e-postayı (farklı bir konu satırıyla) göndererek ve sonuçları ölçerek yapabilirsiniz.

2. İlk kişiye yazın, kişiselleştirin

Kontrol edilecek ilk şey, e-postaların adınız / markanız kullanılarak gönderilmesidir.

Bir kampanya göndermeden önce “İSİMDEN” seçeneğini yapılandırabilirsiniz. Bu, kullanıcının gelen kutusunun ilk sütununda gösterilir, böylece kullanıcıların kolayca tanıyabileceği bir şey kullanmanız gerekir.

Benim durumumda, kullanıcılara e-postayı gönderen oldukça iyi bir fikir veren “Alex, Reliablesoft SEO Blog” kullanıyorum. Gerçek adınıza sahip olmak, e-postayı kişisel hale getirir ve yalnızca marka adınızı kullanmaktan daha iyidir.

Kontrol edilecek ikinci şey, e-postayı alıcının adıyla başlatmaktır. Bu, spam filtrelerini önlemeye yardımcı olur ve e-postalarınızı kişiselleştirir.

Birisi listenize abone olduğunda, ‘ad’ alanını zorunlu hale getirmelisiniz. Ardından, e-posta pazarlama platformunuzda, e-postaları ilk cümlede alıcının adını kullanacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

3. Spam filtrelerinden uzak durun

Gönderilen e-postaların% 20’den fazlası asla abonenin gelen kutusuna ulaşmaz. Neden? Spam filtreleri tarafından yakalanırlar. Bu neden oluyor?

Bir takım nedenler var, en önemlileri:

Konu satırı – Yukarıda belirtildiği gibi semboller, ünlem işaretleri ve ‘Ücretsiz’, ‘Satın Al’, ‘Zengin’ gibi kelimeler kullanmaktan kaçının.

Posta sunucuları bunları konu satırında bulduğunda, e-postaları proaktif olarak spam klasörüne taşıyabilir. Şirketlerin gelen e-postalarla ilgili katı kuralları vardır ve bundan kaçınmak istersiniz.

E-postalarınız kullanıcılar tarafından spam olarak işaretlendi – Pek çok kişi e-postanızı spam olarak işaretlediğinde bu, spam filtrelerine olumsuz bir sinyal gönderir ve sonuç, tüm e-postalarınızın insanlar görmeden önce spam klasörüne ulaşmasıdır. Bu, Microsoft e-postaları (Hotmail, outlook.com) Gmail ve Yahoo ile olabilir.

E-posta içeriğinde çok fazla bağlantı var – Bu, e-postalarınızın bütünlüğünü azaltabilen başka bir nedendir. Özellikle farklı alanlara bağlantı veriyorlarsa içerikte çok fazla bağlantı bulundurmaktan kaçının.

Düşük açık ücretler – Yukarıda açıklandığı gibi, e-posta açık ücretiniz düşükse, uzun vadede bu, spam klasöründe bulunan e-postaların sayısını olumsuz yönde etkiler.

CAN-SPAM gerekliliklerini öğrenin – CAN-SPAM, spam e-posta mesajları gönderme ile ilgili bir yasadır.

Sağlanan e-postanız tarafından zorunlu olmasa bile, aşağıdakilere tüm iletilerinizi eklediğinizden emin olmanız gerekir:

 • Her zaman bir e-posta gönderdikten sonra en az 30 gün boyunca çalışan bir abonelikten çıkma bağlantısı sağlayın
 • Fiziksel posta adresinizi ve şirket adınızı e-postaya ekleyin

4. Abonelerinize e-posta göndermek için en uygun zamanı bulun

Bir e-posta göndermek için en uygun zaman nişinize ve e-posta türünüze bağlıdır. Bazı e-posta uzmanları sabah e-posta göndermeyi önerirken, diğerleri öğleden sonra kullanıcının gelen kutusunun çok kalabalık olmadığı günleri tercih eder.

Bazı endüstri istatistikleri olmasına rağmen , abonelerinize e-posta göndermenin en iyi yolunu bulmanın en iyi yolu iki şey yapmaktır: A / B testi ve e-posta pazarlama yazılımınızın zekasını kullanmak.

E-posta göndermek için en iyi gün

Hangi saat / tarihin en iyi sonuç verdiğini öğrenmek için A / B testi yapın

Birkaç e-posta kampanyası gönderdikten sonra, kampanya istatistiklerinizi, özellikle en çok e-postanın açıldığı tarihleri ​​/ saatleri analiz edin ve gönderme saatinizi / tarihlerinizi buna göre ayarlayın.

Birkaç hafta boyunca farklı gün / saat kombinasyonlarını deneyin ve listeniz için en uygun zamanı elde edeceksiniz.

E-posta pazarlama yazılımınızın listenize e-posta göndermek için en uygun zamana karar vermesine izin verin

Daha hızlı ve daha kolay bir yol, e-posta pazarlama yazılımınız tarafından sağlanan verileri kullanmaktır.

MailChimp kullanıyorsanız, e-posta göndermenin en iyi zamanı olduğunu söyleyen bir özelliği vardır. Bu, geçmiş istatistiklere ve MailChimp’in algoritmalarında kullandığı diğer faktörlere dayanarak kararlaştırılır.

E-posta göndermek için en iyi zaman

5. E-posta içerik kalitesini artırın

Çoğu durumda, insanlar e-posta pazarlama platformlarını bloglarında veya web sitelerinde yeni bir yayın yayınladıklarında otomatik olarak bir e-posta gönderecek şekilde yapılandırırlar. Bu, zaman kazanmak için harika bir yöntem olsa da, e-posta içeriğinizin kalitesi söz konusu olduğunda en iyi yaklaşım değildir.

RSS feed’inizden otomatik e-postalar göndermek yerine, içeriği okuyucularınız için daha kullanışlı ve ilginç hale getirerek e-postalarınızı manuel olarak oluşturmaya çalışın.

Onlara neden (çok fazla ayrıntı olmadan) e-posta gönderdiğinizi tam olarak anlatın ve içeriğinize net bir şekilde tanımlanmış bağlantılar ekleyerek onlara yeni yayınınız veya yeni ürününüz hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için kolay yollar verin.

İçeriğinizi bir kez ilginç bulan kullanıcılar, e-postalarınızı tekrar tekrar açacak ve bu da e-posta açık oranlarınızı kademeli olarak artıracaktır.

6. Mobil uyumluluğu kontrol edin

İnsanların çoğu e-postalarını akıllı telefonlarında okuyor. Bu, e-postalarınız mobil cihazlarda görüntülemek üzere optimize edilmezse başınızın derde gireceği anlamına gelir.

Bu mobil e-posta istatistiklerine bir göz atın ve mobil cihazlara uygun e-posta göndermenin önemini anlayacaksınız.

E-posta mesajlarının% 49’u mobil cihazlarda açılır.

Özetle, e-posta mesajlarının% 49’u mobil cihazlarda açılır ve mobil sahipleri e-postalarını günde birkaç kez kontrol etmek için telefonlarını kullanır.

E-postalarınızı farklı cihazlar için önizleme ve optimize etme konusunda size yardımcı olacak birçok araç var, Litmus en popüler ama küçük işletmeler ve blogcular için çok pahalı.

İyi bir alternatif, MailChimp Pro’ya ekstra ücret ödemeden sunulan gelen kutusu önizlemesidir (turnusla çalışan). Burada daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

E-postalarınızın mobil uyumlu olmasını sağlamanın bir başka kolay ve ücretsiz yolu, duyarlı bir e-posta şablonu kullanmak (e-posta pazarlama aracınıza danışın) ve e-postalarınızı farklı mobil istemcilerde açarak basit testler yapmaktır. Her şeyi test etmeniz gerekmez, ancak en popüler olanlarla başlayın: Gmail, iPhone’daki posta uygulaması ve Yahoo posta.

7. Listenizi düzenli olarak temizleyin

Birçok kişinin e-posta pazarlamasıyla ilgili bir yanlış kanıtı, e-posta listeniz ne kadar büyükse, o kadar iyidir. Bu yanlış, daha iyi bir yaklaşım “e-posta listeniz en ilgi çekici olanı, daha iyi” dir.

Örneğin, 10.000 abonelik bir e-posta listeniz varsa ancak açık ücretiniz% 10 ise, listenizdeki etkin kişiler ortalama 1000’dir.

Öte yandan, 5.000 abone listeniz vardı, ancak ortalama açılış oranınız% 25 ise 1250 aktif aboneniz var.

Daha yüksek katılım oranına sahip daha küçük bir listenin, düşük katılım oranına sahip daha büyük bir listeye kıyasla spam filtrelerinden kaçınabileceğini unutmayın.

‘Listenizi temizlemenin’ en hızlı yolu, istatistiklerinizi kontrol etmek ve son 6 ay içinde sizden bir e-posta açmamış aboneleri kaldırmaktır.

Elbette, kişilerin aboneliklerini her iki ayda bir yeniden onaylamalarını isteyerek listenizin etkin olmasını sağlamanın başka yolları da vardır, ancak bu düzenli temizlik yapmak yerine daha gelişmiş ve zaman alıcı bir iştir.

8. Abonelerinizi zor yoldan kazanın

Söylemeye gerek yok ama bazen bundan bahsetmek iyi olur: E-posta aboneleri satın almayın. İyi bir uygulama değil, alan adınıza ve itibarınıza zarar verebilir ve onlardan kazanacak bir şeyiniz olmayacaktır.

Diğer ‘şirketlerden’ e-posta listeleri satın almak size hiçbir şekilde yardımcı olmaz. İnsanlara istemedikleri e-postalar göndermek, bu bir spam eylemidir ve açık oranlarınızı kesinlikle bir dizi olumsuz sonuçla düşürecektir.

Kullanıcılara değerli içerik ve ilgi çekici içerik sunarak e-posta listenizi ‘beyaz şapka’ biçiminde artırın .

9. E-posta kimlik doğrulamasını kullanma

E-posta kimlik doğrulaması , e-posta spam filtrelerini alan adınızdan (üçüncü taraf sağlayıcı kullanarak) e-posta göndermenize izin verildiğine ikna etmenin bir yoludur. Bu biraz teknik bir şeydir, ancak e-posta kimlik doğrulamasını başarıyla uygulamak, açık oranlarınızı artırmanıza kesinlikle yardımcı olacaktır.

En bilinen e-posta pazarlama sağlayıcıları (yani MailChimp, Aweber) bu hizmeti müşterilerine sunar ve ekstra bir maliyetle gelse bile, kesinlikle dikkate almanız gereken bir şeydir.

Temel olarak, e-posta kimlik doğrulamasının yaptığı, tüm e-postaların bilinen bir alan adına gönderilmesini sağlamak ve gönderenin bilinmediği spam e-postalar olmamasını sağlamaktır.

10. Listenizi bölümlere ayırın

E-posta açık oranlarınızı artırmak için çok etkili bir teknik segmentasyon kullanmaktır.

Segmentasyon, e-posta abonelerinizin tercihlerine, geçmiş etkinliğe veya web sitesi işlemlerine göre büyük bir listeyi daha küçük listelere bölmenize olanak tanır.

Bu, e-postalarınızı kullanıcılar için daha değerli hale getirir ve e-posta ve tıklama oranlarını artırır.

Örneğin, e-posta listemde, yalnızca SEO konularıyla ilgilenen, dijital pazarlama konularıyla ilgilenen ve farklı bilgi düzeyine sahip kişiler var.

Yeni başlayanlara ileri düzey kullanıcılar için daha uygun bir makale gönderirsem, onlara değer vermez ve bu açık oranları düşürür.

Listenizi bölümlere ayırmanın yollarından biri, kullanıcılarınızı incelemektir. Listenize abone olur olmaz, onlardan sizden ne tür içerik almayı tercih ettiklerini soran bir e-posta gönderebilir ve seçimlerine göre uygun listeye ekleyebilirsiniz.

Bu işlem e-posta pazarlama yazılımınız tarafından kolayca otomatikleştirilebilir ve kitlenizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

Listenizi bölümlere ayırmanın başka bir yolu da (kullanıcılarınıza sormadan) farklı türde e-postalar göndermek ve ardından eylemlerine göre farklı alt listelere kullanıcı eklemek için e-posta kampanya istatistiklerini kullanmaktır.

Örneğin, SEO ile ilgili e-postalarımı açan kişiler ‘SEO listesine’, e-posta pazarlama e-postalarını açan kişiler ‘e-posta pazarlaması’ listesine vb. Gider.

11. Açılmayanlara yeniden e-posta gönderin

E-posta açık oranlarınızı anında artırabilen bir diğer teknik, e-posta kampanyalarınızı açıcı olmayanlara tekrar göndermektir.

Bu nasıl çalışır:

 • E-posta kampanyanızı gönderirsiniz.
 • İki gün içinde yeni bir segment oluşturun ve kampanyayı gönderen ancak açmamış tüm aboneleri ekleyin.
 • Kampanyayı biraz farklı bir konu satırı ile tekrar gönderin.

Bu çok basit bir tekniktir ve uygulanması kolaydır (çoğu e-posta pazarlama aracı bunu sizin için hazırlar) ve açık ücretlerinizi iki katına çıkarabilir.

Zaten çok sayıda e-posta gönderiyorsanız (örneğin haftada 3), bunu tüm e-posta kampanyalarınız için değil, yalnızca önemli e-postalarınız için yapmanız gerekir.

12.Liste listesinden çıkmayı kolaylaştırın

Bu açık oranlarla nasıl ilişkilidir?

Birisi sizden mesaj almayı durdurmak istediğinde, genellikle listenizden aboneliği iptal eder ve her şey iyidir.

Aboneliği iptal etme düğmesi e-postanızda hiçbir yerde bulunamazsa (veya görmek için çok küçükse), büyük olasılıkla e-postanızı spam olarak işaretler, böylece e-postalarını gelen kutularına almazlar.

Birçok kişi aynı şeyi yaparsa, açık oranlarınız giderek azalacaktır.

Birisi listenizden çıkmak istiyorsa rahatsız olmayın, bu her zaman olur, bu yüzden güvenli oynayın ve kolayca yapma fırsatı verin.

Günün sonunda, listenizden e-postalarınızı almak isteyen ve sizden duymak istemeyen aktif insanlara ihtiyacınız var.

13. Harika bir karşılama e-postası gönderin

Kullanıcılar listenize abone olduklarında, onlara harika bir karşılama e-postası göndermek önemlidir.

Hoş geldiniz e-postaları yüksek bir açık ücrete sahiptir ve aboneleriniz hoş geldiniz e-postanızı beğenirse, diğer e-postalarınızı da açma olasılığı daha yüksektir.

Hoş geldiniz e-postalarınızı optimize etmek için birkaç ipucu.

A / B testi farklı konu satırları – Konu satırı, hoş geldiniz e-postası dahil tüm e-postalar için çok önemlidir. Konu satırınızda, onlara e-postada tam olarak ne olduğunu söylediğinizden emin olun.

Sizden ücretsiz bir e-kitap indirmek için abone olduysa, konu satırında ‘Reliablesoft’a Hoş Geldiniz’ yerine ‘Ücretsiz e-Kitabınızı Reliablesoft’tan indirin’ gibi bir şey yazdığından emin olun.

Konu satırında doğrudan ve özel mesajların bulunmasının genel mesajlardan daha iyi çalıştığını gördüm. Listeniz için neyin en iyi olduğunu bulmak için A / B testi yapabilirsiniz, ancak bu adımı göz ardı etmeyin.

Hoş geldiniz e-postanız için yaklaşık% 60 oranında açık bir fiyat hedeflemelisiniz. Yüzde oranınız bundan düşükse, bu sayıya yaklaşana kadar farklı konu satırlarını test etmeye devam edin.

Uygun beklentileri belirleyin – E-posta içeriğinde, kullanıcılarınıza topluluğunuza katıldıkları için teşekkür edebilir ve sizden ne beklemeleri gerektiğini kısaca açıklayabilirsiniz.

E-postaları, gerçekten ihtiyaç duyduklarından daha fazla bilgi vermeden bir noktada tutun ve saklayamayacağınız sözler vermeyin.

14. Listenizi etkin tutun

Sizden e-posta almak istedikleri için abonelerinizin gönüllü olarak listenize girdiğini unutmayın.

Onlara çok fazla e-posta göndermek ve gelen kutularına spam göndermek kötüdür, ancak onlara hiç e-posta göndermemek de iyi değildir.

Momentumdan yararlanmalı ve listenize abone olur olmaz kitlenizle etkileşime geçmelisiniz.

E-posta otomasyon kampanyaları bu konuda çok yardımcı olabilir, ancak sonuçta e-posta listenizi aktif tutmanız gerekir.

Onlara uzun süre e-posta göndermezseniz ve birdenbire e-posta kampanyaları göndermeye karar verirseniz, aynı sonuçlara sahip olmaz.

E-postalarınızla düzenli olarak etkileşimde bulunan kişilerin sattığınız bir ürünü satın alma ve etkin topluluğunuzun bir parçası olma olasılığı daha yüksektir.

Günün sonunda, bu tam olarak e-posta pazarlamanın amacı ve bir e-posta listesi oluşturmak için zaman, para ve çaba ayırma nedeninizdir.

15. E-posta önizleme snippet’ini optimize edin

Tüm büyük e-posta istemcileri konu satırının yanında bir mesaj önizlemesi gösterir. Bu, ikinci bir konu satırı olarak ele alınması gereken ek bir metin satırıdır.

Bazı e-posta pazarlama araçları, önizlemede ne gösterileceğini belirlemenize olanak tanır. Sağlayıcınızla durum böyle değilse, burada açıklandığı gibi e-postalarınızın üzerine gizli bir bölüm eklediğinizden emin olun .

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması, bir işi büyütmenin harika bir yoludur. Bununla birlikte, tutarlı bir yüksek kaliteli içerik akışını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.