fbpx

Google Ads Mobil Uygulama Kullanımı

Google Reklamlar mobil uygulamasıyla hesaplarınızdan en iyi şekilde yararlanın

Google Reklamları mobil uygulamasını kullanmak için resmi kılavuz.

En İyi Uygulamalar logosuGoogle Reklamları mobil uygulaması, Google Reklamları deneyiminizi geliştirir ve hareket halindeyken kampanyalarınıza bağlı kalmanıza yardımcı olur. Kampanyalarınızı gerçek zamanlı olarak izlemeye ek olarak, performansı iyileştirmek ve hızlı ve kolay harekete geçmek için yüksek etkili önerileri gözden geçirebilirsiniz. Bu kontrol listesi, Google Reklamlar mobil uygulamasıyla hesaplarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi gösterir.

1. Hareket halindeyken performansı izleyin

  • Hesaba Genel Bakış sayfasını kullanın.

Neden: En son hesap performansınızı, “Açık Artırma Trendleri” ve “En Büyük Değişiklikler” gibi etkileşimli kartlarla birlikte harekete geçmeniz gerekip gerekmediğini görebilirsiniz.

  • Performans verilerini sizin için en önemli ve en önemli düzeyde görüntüleyin.

Neden: Şunları yapabilirsiniz performansını görüntülemek hesapları, kampanyalar, reklam grupları, reklamlar ve anahtar kelimelerin.

2. Hesabınızı geliştirmek için harekete geçin

  • Herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde hızlı değişiklikler yapın.

Neden: Bilgisayarınızdan uzaktayken değişiklik yapmanız gereken zamanlar vardır ve Google Ads mobil uygulaması bunu yapmanıza olanak sağlar.

Yapabileceğiniz eylemlere örnekler:

  • Öneriler sayfasını en az haftada bir kez kontrol edin .

Neden: Google Ads, hızlı ve kolay bir şekilde inceleyip uygulayabileceğiniz gerçek zamanlı verilere dayanarak hesabınız için önerilerde bulunur.

Neden: Optimizasyon puanı , potansiyel olarak en yüksek etkiye sahip olan eylemleri önermek için geçmiş performansı, açık artırma simülasyonlarını ve makine öğrenmesini kullanır .

3. Google Reklam deneyiminizi geliştirin

  • Ayarlar sayfasından bildirimleri etkinleştirin.

Neden: Gerçek zamanlı bildirimler ve uyarılar – örneğin haftalık performans özeti veya reklam onaylamamaları – kampanyalarınızı takip etmenize yardımcı olur.

  • Nerede olursanız olun yardım alın.

Neden: Desteğe ihtiyacınız olursa, uygulamadaki Yardım sayfasından doğrudan telefon, sohbet veya e-posta yoluyla bir uzmana başvurabilirsiniz.

İpucu

Hesaplarınızı güvende tutun : Hareket halindeyken Google Ads uygulamasını kullanırken, hesaplarınızı güvende tutmak için bir ekran kilidi ayarlayın ve 2 adımlı doğrulama alın.

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

You Tube’da Nasıl Reklam Verilir?

YouTube’da Nasıl Reklam Verilir? YouTube Reklamları Nasıl Çalışır? YouTube reklamlarının nasıl çalıştığına genel bir bakışla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.