fbpx

Google BERT Güncellemesi nedir

Google BERT güncellemesini neden fark etmemiş olabilirsiniz?

BERT için optimize etmeye çalışmayın, içeriğinizi insanlar için optimize etmeye çalışın.

 

BERT’de Moz. Moz’dan Pete Meyers, MozCast aracının BERT’in doğal dil işlemesini (NLP) gerektirebilecek öbek türlerini değil, daha kısa terimleri takip ettiğini söyledi.

BERT’deki genel izleme araçları: İzleme araçlarına bakarsanız, neredeyse hepsi, BERT’in piyasaya sürüldüğü günlerde çekirdek arama algoritması güncellemeleri veya Panda ve Penguin güncellemeleri gibi geçmiş Google algoritması güncellemeleri için gösterdiklerine kıyasla daha küçük bir dalgalanma düzeyi gösterdi .

İşte geçen haftaki araçların ekran görüntüleri. Yine, değişikliklerde önemli artışlar göreceksiniz.

Mozcast
SERP Metrikleri
Algoroo
Gelişmiş Web Sıralaması
Accuranker
RankRanger
SEMRush

BERT’te SEO topluluğu. Google aramadaki sıralamalarındaki değişiklikleri tespit eden bireyler söz konusu olduğunda, bu bir Google çekirdek güncellemesi kadar büyük değildi. Hafta boyunca sohbet ettik , ancak SEO topluluğundaki bu sohbet diğer Google güncellemelerinde olduğu kadar yüksek değildi.

Neden umursuyoruz? Bir sürü insan, BERT’i vahşi ortamda yaşadıklarında, sitelerini nasıl geliştirebileceklerini soruyor. BERT hakkında düşünmenin yolu bu değil. Google, bunun için optimize etmenin gerçek bir yolu olmadığını zaten belirtti . Görevi, Google’ın, doğal olarak arama yaptıklarında arama yapanların niyetini daha iyi anlamalarına yardımcı olmaktır. SEO’lar ve içerik oluşturucuları için önemli olan şey, “makineler için yazma” konusunda daha az endişe duymalarıdır.  gerçek insanlar için Mükemmel içerik yazmaya odaklanın.

Google’dan Danny Sullivan tekrar söyledi, BERT için gerçekten optimize edemezsiniz:

 

Kullanıcılarınız için en iyi içeriği yazmak için stratejinize devam edin. BERT için özel bir şey yapmayın, kullanıcılarınız için özel olun. İnsanlar için yazıyorsanız, Google’ın BERT algoritması için zaten “optimize ediyorsunuz”.

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması, bir işi büyütmenin harika bir yoludur. Bununla birlikte, tutarlı bir yüksek kaliteli içerik akışını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.