fbpx

Google Dizine Ekleme ( Mobil İlk İndeksleme )

Google İndeksleme
Google İndeksleme

Bugün, çoğu kişi Google’da bir mobil cihaz kullanarak arama yapıyor. Ancak, sıralama sistemlerimiz tipik olarak kullanıcıyla olan ilgisini değerlendirmek için bir sayfanın içeriğinin masaüstü versiyonuna bakar. Bu, mobil sayfanın masaüstü sayfasından daha az içeriğe sahip olmasıyla ilgili sorunlara neden olabilir, çünkü algoritmalar mobil bir araştırmacı tarafından görülen asıl sayfayı değerlendirmiyor.

Sonuçlarımızı daha kullanışlı hale getirmek için, dizinimizi ilk önce mobil yapmak için denemelere başladık. Arama dizinimiz tek bir web sitesi ve uygulama dizini olmaya devam etse de, algoritmalar sonunda sitenin içeriğinin mobil sürümünü o siteden sayfaları sıralamak, yapılandırılmış verileri anlamak ve bu sayfalardaki parçacıkları göstermek için kullanır. Sonuçlar. Elbette, dizinimiz mobil belgelerden oluşturulmuş olsa da, mobil kullanıcılar veya masaüstü cihazlardan gelseler de tüm kullanıcılar için mükemmel bir arama deneyimi oluşturmaya devam edecektir.

Bunun indekslemedeki önemli bir değişim olduğunu ve ciddiye aldığımızın farkındayız. Önümüzdeki aylarda küçük çapta dikkatlice denemeye devam edeceğiz ve mükemmel bir kullanıcı deneyimine sahip olduğumuzdan emin olduğumuzda bu değişikliği hızlandıracağız. Bu sürece yeni başlamamıza rağmen, web yöneticilerinin daha mobil odaklı bir dizine doğru ilerlerken hazırlanmasına yardımcı olacak birkaç öneri aşağıdadır.

  • Eğer bir varsa duyarlı siteniz veya dinamik sunum sitesi birincil içerik ve işaretleme mobil ve masaüstü arasında eşdeğerdir, bir şey değiştirmek zorunda olmamalıdır.
  • Birincil içeriğin ve işaretlemenin mobil ve masaüstünde farklı olduğu bir site yapılandırmanız varsa, sitenizde bazı değişiklikler yapmayı düşünmelisiniz.
    • Hem masaüstü hem de mobil sürüm için yapılandırılmış biçimlendirme sunduğunuzdan emin olun.Siteler, her iki sürümün de URL’lerini Yapılandırılmış Veri Test Aracı’na yazarak ve çıktıları karşılaştırarak, yapılandırılmış işaretlemelerinin masaüstü ve mobil üzerinden eşdeğerliğini doğrulayabilir .Bir mobil siteye yapılandırılmış veri eklerken, her belgenin belirli bilgi içeriği ile ilgili olmayan büyük miktarda işaretleme eklemekten kaçının.
    • Mobil sürümünüzün Googlebot’un erişilebilir olduğunu doğrulamak için robots.txt test aracını kullanın.
    • Sitelerin kurallı bağlantılarında değişiklik yapmaları gerekmez ; masaüstünde veya mobilde arama yapan bir kullanıcıya uygun sonuçları sunmak için bu bağlantıları kullanmaya devam edilecektir.
  • Arama konsolunda yalnızca masaüstü sitelerini doğrulayan bir site sahibiyseniz, lütfen mobil sürümünüzü ekleyin ve doğrulayın .
  • Yalnızca bir masaüstü siteniz varsa, sitenizi görüntülemek için bir mobil kullanıcı aracısı kullanıyor olsak bile, masaüstü sitenizi gayet iyi indekslemeye devam edilecektir.Sitenizin mobil bir sürümünü oluşturuyorsanız, işlevsel bir masaüstü odaklı sitenin, sitenin bozuk veya eksik bir mobil sürümünden daha iyi olabileceğini unutmayın. Mobil sitenizi oluşturmak ve hazır olduğunuzda başlamak daha iyidir.

Herhangi bir sorunuz varsa,  benimle  iletişime geçmekten çekinmeyin .

https://yurtseventeknoloji.com/     –  https://leventyurtseven.com/

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

You Tube’da Nasıl Reklam Verilir?

YouTube’da Nasıl Reklam Verilir? YouTube Reklamları Nasıl Çalışır? YouTube reklamlarının nasıl çalıştığına genel bir bakışla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.