fbpx

E-Ticaret Sitelerine Dev Rakip ( Instagram Alışveriş Özelliği)

E-Ticaret Sitelerine Dev Rakip ( Instagram Alışveriş Özelliği)

Bugünden itibaren, Facebook ve Instagram Alışveriş’te küresel olarak tüm işletmelere aşamalı bir Instagram online mağaza açmaya başlıyor. Instagram Profil Mağazalarını kullanan uygun işletmelerle Öncelikle Amerika ve Kanada Pazarlarında test edilmeye başlandı . Önümüzdeki birkaç ay içinde erişimi genişleyerek diğer ülke pazarlarında kullanılmaya başlayacak.. Uygun işletmeler, mağazaları özelleştirmeye hazır olduğunda bir e-posta alacaktır.

 

Resmi Açıklama:

Tanıtım: Instagram’da Mağazalar

İşletmeler, COVID-19 krizi sırasında iş modellerini değiştirdikçe çevrimiçi satış zorluklarıyla karşılaşmaya devam ediyor. Bugün, işletmelerin devam etmesini sağlamak ve insanların sevecekleri şeyleri alışveriş etmelerini kolaylaştırmak için yeni bir alışveriş deneyimi duyuruyoruz.

Mağazalar, işletmelerin marka öykülerini oluşturmalarına ve ürün keşiflerini teşvik etmelerine olanak tanıyan, hepsi yerel bir alışveriş deneyiminde, sürükleyici bir tam ekran mağazasıdır.

Kullanıcılar bir işletmeyi Instagram profilinden veya Feed ve Stories aracılığıyla bir mağazayı ziyaret edebilir. Mağazaya girdikten sonra, kullanıcılar uygulama içi tarayıcımızdan veya uygulamayı mağazalardan çıkışla bırakmadan ürünlere göz atabilir, koleksiyonları keşfedebilir ve ürün satın alabilirler .

Dükkanlarla insanlara alışveriş yapma alışkanlığına karşı alışveriş sevinci yaşayacak bir yer vermek istiyoruz. Mağazalardaki koleksiyonlar, işletmelerin alışveriş deneyimini özelleştirmesine ve ürünleri marka hikayelerini anlatan temalara göre düzenlemesine olanak tanır.

Mağaza oluşturmak ücretsiz ve basittir. Bugünden itibaren, Facebook ve Instagram Alışveriş’te küresel olarak tüm işletmelere aşamalı bir mağaza açmaya başlayacağız. Instagram Profil Mağazalarını kullanan uygun işletmelerle başlayacağız ve önümüzdeki birkaç ay içinde erişimi genişleteceğiz. Uygun işletmeler, mağazaları özelleştirmeye hazır olduğunda bir e-posta alacaktır.

 

 

 

 

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması, bir işi büyütmenin harika bir yoludur. Bununla birlikte, tutarlı bir yüksek kaliteli içerik akışını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.