fbpx

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hiçbir Şey Satmadan Karlı Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır

Bir web sitesinden gerçekten bir şey satmadan kar etmek gerçekten mümkün mü? Kısa cevap EVET, web sitenizden para kazanmak için bir ürün veya hizmet satmanıza gerek yok.

Bu nasıl mümkün olabilir? Bir konu hakkındaki uzmanlığınızı ve deneyiminizi kullanarak. Okumaya devam et ve anlayacaksın….

Aşağıda okuyacağınız şey deneyimli dijital pazarlamacılar için ‘sağduyudur’ ancak yeni başlayanlar için çevrimiçi para kazanmak çok fazla soru üreten bir konudur.

Hiçbir şey satmadan bir web sitesinden nasıl para kazanabilirsiniz, bu nasıl mümkün olabilir?

Bir dakikanızı ayırın ve İnternet’in gerçekte ne olduğunu düşünün.

Dünyadaki en büyük pazar ve bağlı insanların en büyük topluluğu olmasının yanı sıra, kullanıcılara arama motorları, web siteleri, bloglar, sosyal medya ağları, e-posta listeleri ve diğer çeşitli dijital ortamlar aracılığıyla hizmet veren devasa bir bilgi kütüphanesidir.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar interneti bir şeyler öğrenmek, sorularına cevap bulmak, diğer insanlarla etkileşimde bulunmak ve elbette çevrimiçi olarak ürün veya hizmet satın almak veya yerel mağazalar hakkında bilgi bulmak için kullanıyorlar.

‘Satış bölümünü’ üstlenirseniz, bilgi bulmak için günlük olarak Google ve diğer arama motorlarını kullanan çok sayıda insan kalır.

Bu davranışı nasıl kullanıp bir web sitesinden para kazanabilirsiniz? Kullanıcılara kaliteli bilgi sağlayarak ve reklam yaparak para kazanarak.

Çevrimiçi para kazanma modelinden bahsederken, 2 şey derhal akla geliyor: birincisi Google Adsense ve ikincisi bağlı kuruluş pazarlaması.

Bağlı kuruluş pazarlaması, aslında web sitenizde bir şey satmadığınız ancak insanları başka web sitelerine yönlendirdiğiniz ve bir şey satın aldıklarında komisyon aldığınız bir tekniktir.

İçeriğinizden hangi yöntemle para kazanmayı seçerseniz seçin, kar elde etmenizi sağlayacak bir web sitesi yapmanın tarifi aynıdır.

Karlı bir web sitesini nasıl kurarsınız?

Başlamak için daha fazla tartışma için birkaç kelime atmama izin verin: web sitesi, içerik, trafik, para kazanma seçenekleri ve kar.

Bunların birlikte nasıl çalışabileceğini ve size karlı bir sonuç verebileceklerini daha ayrıntılı olarak görelim.

Web sitesi

Kendi web sitenize sahip olmadan çevrimiçi olarak ciddi para kazanmayı bekleyemezsiniz. Web sitesi ile, şu anda okuduğunuz gibi kendi barındırılan alan adınıza ve modern bir web sitesi tasarımına sahip olmak istiyorum.

Günümüzde harika bir web sitesinin bazı özelliklere sahip olması gerekiyor:

Temiz ve taze tasarım – 90’lardan bu yana işler değişti. Web siteleri artık saf html koduna dayanmamaktadır, ancak hem yöneticiler hem de son kullanıcılar için ek işlevler içeren iyi görünümlü web siteleri oluşturmanıza olanak sağlayan WordPress gibi modern CMS’ler (içerik yönetim sistemleri) bulunmaktadır.

Mobil Dostu – Dijital Pazarlamaya katılan herkes mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmanın önemini anlayabilir.

Bugün, cep telefonlarından interneti masaüstünden daha fazla insanın aradığı bir gerçek. Bu, web siteniz mobil cihazlar için optimize edilmemişse, potansiyel trafiğinizin yarısını zaten kaybetmiş olmanız anlamına geliyor.

Hızlı – Daha hızlı web siteleri daha fazla kar üretir. Web siteniz yavaşsa, trafiği ve potansiyel müşterileri kaybediyorsunuz.

Hemen Çıkma Oranı ve Sayfa Hızı

Gezinme yapısını temizleyin – Site yapısı önemlidir. Kullanıcılar istediklerini hızlı ve 3 tıklamadan az bir sürede bulabilmelidir.

Kullanıcı dostu – İyi bir SEO dostu web sitesi , aynı zamanda kullanıcı dostu.

içerik

Peki, kendi etki alanınızda barındırılan hoş bir web siteniz var, sırada ne var?

Belki de karlı bir web sitesi oluşturma sürecindeki en zor kısım, doğru içerik türüne sahip olmaktır.

Doğru içerik türüyle ne demek istiyorum?

İçeriğiniz olması gereken:

  • Arama motorları sevecekler (sevmeyecekler ama sevecekler – nedenini aşağıda göreceksiniz).
  • Kullanıcılar güvenecektir – kullanıcı güvenini kazanmak, size farklı şekillerde daha fazla para kazandıracaktır. Web sitenizde aslında herhangi bir şey satmıyor olsanız bile, temel gelen pazarlama teknikleri hala geçerlidir.
  • Potansiyel olarak reklamverenleri cezbedebilir (çok önemli, ayrıntıları okumaya devam edin).

İlk kısmı ele alalım, arama motorlarının seveceği içeriği nasıl yaratıyorsunuz ve bu neden bu kadar önemli?

Çeşitli trafik kaynakları varken, bağlı kuruluş pazarlaması, adsense (veya diğer alternatifler ) söz konusu olduğunda daha iyi performans gösteren trafik, arama motorlarından gelen trafik gibi organik trafiktir.

Dolayısıyla, karlı bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, web sitenize her gün sürekli (ve) büyük miktarda arama trafiği gelmesi gerekir.

Bunu başarmak için SEO’nuz üzerinde sürekli olarak çalışmanız, web sitenize trafik çekmek ve elbette aşağıdaki özelliklere sahip içerik yayınlamak için diğer tekniklerden yararlanmanız gerekir .

Yüksek kaliteli içerik nedir?

  • Birisinin ne zaman okuduğundan bağımsız olarak ilgilidir (buna her zaman yeşil içerik denir )
  • Bu yeterince uzun arama motorları ve okuyucuların dikkatini çeker.
  • Güncel bilgilerle tazele
  • Ve elbette kullanıcı için faydalı ol.

İçerik, kullanıcı güvenini nasıl sağlayabilir ve neden önemlidir?

Yukarıdaki özelliklerin yanı sıra, içeriğinizin kullanıcı için yararlı ve ilginç olması gerekir.

Bu, yalnızca SEO ve sosyal medya çalışmalarınıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda kullanıcıları web sitenizde daha uzun süre tutacak ( hemen çıkma oranını düşürecek ), bu da reklamlarınızı tıklama olasılığını artırıyor.

İçeriğinizi para kazanmak için seçtiğiniz yöntemden bağımsız olarak, hedeflerinizden birinin içeriğinizi almak için düzenli olarak web sitenizi ziyaret edecek sadık bir kitle oluşturmak olduğunu anlamanız gerekir.

Bu, daha fazla görüntüleme, daha fazla reklam tıklaması, daha fazla e-posta abonesi ve daha fazla dönüşüm (dönüşüm sizin için ne olursa olsun) anlamına gelir.

içerik- güncelleme neden yapılır

Ne tür içerik daha fazla reklamveren çeker?

İçerikten para kazanma söz konusu olduğunda, tüm içerik aynı değildir. Farklı içerik türleri farklı kazançlar üretecektir.

Örneğin, içeriğinizden para kazanmak için adsense kullandığınız durumu ele alalım .

Adsense, web sitenizin içeriğini tarayarak, içeriğin ne hakkında olduğunu anlayarak ve ardından reklamlarını bu tür içeriğe sahip web sitelerine yerleştirmeyi seçen Adwords reklamverenlerini bularak çalışır.

Seo içerik ile alakalı daha fazla bilgiye ulaşmak için hemen https://leventyurtseven.com/icerik-seo-icin-neden-onemli/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu, adsense’in nasıl çalıştığının çok basitleştirilmiş bir versiyonudur, ancak genel fikir, içeriğinizin analiz edilmesi ve içeriğinizi oluşturan anahtar kelimelere göre ‘gruplandırılmış olmasıdır.

Google anahtar kelimeler aracını (Adwords reklamverenleri tarafından da kullanılan bir araç) aşina iseniz, her bir anahtar kelimenin farklı bir TBM’ye (tıklama başına maliyet) sahip olduğunu bilirsiniz.

Başka bir deyişle, reklamverenler, reklamlarına yapılan her tıklama için farklı bir tutar ödeyeceklerdir ve bu, anahtar kelime maliyetine de bağlıdır ( tıklama başına maliyetin hesaplanmasında rol oynayan başka birçok faktör vardır).

Reklamverenler her tıklama için farklı bir tutar ödediğinden, bu, bir yayıncı olarak reklamın yayınladığı sayfanın içeriğine bağlı olarak, reklam tıklamaları için farklı ödeme alacağınız anlamına gelir.

Bunun karışması durumunda, bunu gerçek bir örnekle gösterelim:

Bir reklamveren iseniz ve insanlar kilo kaybıyla ilgili konuları aradıklarında reklamlarınızı göstermek istiyorsa, birileri reklamlarınızı her tıkladığında Google’a 0,20 – 1,00 YTL arasında bir ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.

Tıklama Başına Maliyet Örneği

‘ Para kazanmak ‘ ile ilgili ürünler satan bir reklamverenseniz, tıklama başına 2 ila 14 ABD Doları ödeyeceksiniz (gerçek şartlara bağlı olarak).

Para Kazanın Çevrimiçi TBM

Yukarıdaki istatistikler Google Arama Ağı’nda (ve Adsense içeren bir görüntüleme ağı değil) Google kampanyaları oluşturmak için olsa da, anahtar kelime maliyetinin tüm konular için aynı olmadığını gösterir.

Tıklama başına maliyeti yüksek bir web sitesi içeriği olan bir web sitesi, içeriği olan web sitelerinin tıklama başına maliyeti düşük olacağından daha fazla para kazanacaktır.

Deneyimli yayıncıların eleştirilerini önlemek için, yeni başlayanların temel kavramları anlamalarını kolaylaştırmak için işleri basitleştiriyorum.

Genel olarak, net bir amacı olan anahtar kelimeler i  e ‘ şimdi para kazanmam lazım ‘ , tıklama başına genel türden anahtar kelimelerden daha fazla kazanç sağlar.

Bu bölümü özetlemek için, web sitenizde yalnızca kullanıcıların ve arama motorlarının saygısını kazanacak iyi içeriklere ihtiyacınız yoktur, aynı zamanda sizi para kazandıracak içeriğe de ihtiyacınız vardır.

Trafik ve Para Kazanma

Herhangi bir para kazanma yönteminin çalışması için (web sitenizden mal veya hizmet satmak dahil), trafik almanız ve Adsense veya bağlı kuruluş pazarlaması durumunda çok fazla trafik almanız gerekir.

Trafiğinizi artırmanın en iyi yolu SEO’dur ve SEO Eğitimi size 30 gün veya daha kısa sürede trafiğinizi nasıl artıracağınızı adım adım gösterecektir!

Seo eğitimi ile alakalı daha fazla bilgiye ulaşmak için hemen https://leventyurtseven.com/seo-egitimi/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir web sitesinden para kazanmak için ne kadar trafike ihtiyacınız var?

Bu, web sitenizden ne kadar para kazanmak istediğinize veya başka türlü söylemek istediğinize bağlı olarak, trafik seviyeleriniz yapabileceğiniz para miktarını belirleyecektir.

Bunu Adsense kullanan bir web sitesi için bir örnekle göstereyim.

Adsense’i çalıştıran ve Adsense’in gerektirdiği tüm yönergeleri ve özellikle dereklamlarınızın sayısı, türü ve konumu hakkında konuşan kısmı takip ettiğiniz bilgileri içeren bir web siteniz olduğunu varsayalım .

En iyi senaryoda,% 2’lik bir TO (tıklama oranı) elde edersiniz, bu, reklamlarınızı görüntüleyecek kişilerin% 2’sinin birinden birini tıklayacağı anlamına gelir.

Ayrıca, tıklama başına ortalama 0,40 ABD doları ödediğinizi varsayalım. Bu, reklamlarınız 1000 kez gösteriliyorsa (günde görüntülenen), yaklaşık – 1000 x 2% x 0,40 $ = günlük 8 $ kazanacağınız anlamına gelir.

Şimdi, web sitenizden günde 100 $ kazanmak ve yukarıdaki sadeleştirilmiş örneğe göre, en az 13.000 kez görüntülemeniz gerekir (1000 yerine).

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

You Tube’da Nasıl Reklam Verilir?

YouTube’da Nasıl Reklam Verilir? YouTube Reklamları Nasıl Çalışır? YouTube reklamlarının nasıl çalıştığına genel bir bakışla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.