fbpx

Web sitesi Dönüşüm İzleme

İşinizin başarısının en önemli göstergesi, yani, web sitelerini ziyaret edenlerin alıcılara dönüşen yüzdesidir. Örneğin, web sitenizi ziyaret eden 100 kişiden biri satın alım yaptıysa, dönüşüm% 1 olur.
Sitenin sahibi her zaman kendine bir soru sormalıdır: dönüşümü nasıl artıracağım.
Dönüşümün iki katına çıkarılması, işletmenin karlılığını da 2 katına çıkardığı kesinlikle apaçık gerçektir.

 

Web sitesi dönüşüm izleme

 

Dönüşüm düzeyini artırmanın yolları nelerdir?

1. Öncelikle, web sitesi ziyaretçisi için nerede ve kiminle uğraştığını anlamak önemlidir. Bu nedenle, kim olduğunuzu, neden güvenilebileceğinizi, hangi başarıları ve nerede olduğunuzu net bir şekilde açıklamak gerekir.
2. Herhangi bir kişi mecazi bir şekilde düşünür, resim veya video biçiminde gönderilen bilgileri metin biçiminden özümsemek çok daha kolaydır ve bu bilgiler kullanıcı bilincine hızla ve doğrudan değişmeden girer.
3. Web sitesini açan kullanıcının, ilgisini çeken sayfaya ulaşmak için başlangıçta minimum süre harcaması gerekir. Örneğin, sizi nasıl arayacağını ya da mesaj göndereceğini öğrenmesi çok uzun sürmemelidir.
4. Potansiyel bir müşterinin sizden bir şey satın alma arzusu olmadan önce, çok sayıda itirazı olacaktır: aldatılmayacak mı, aynı ucuzu bulabilir mi, yeterli deneyiminiz var, görevle ne kadar çabuk başa çıkacaksınız ve yakında. İtirazları derhal reddetmeyi başarırsanız, bunun muhtemelen müşteriniz olacağını düşünün. Ancak dikkatlice yapılması gerekir. Örneğin, yalnızca deneyimli olduğunuz ifadeler müşteriye hiçbir şey söylemezken, yıllarca var olan çok sayıda müşteri yorumu ve aktif sosyal profil de bunu yapar.
5. Müşteri anlaşılmak istiyor. Müşteri tarafında durun, ilgi alanlarına nüfuz edin, durumundan durumuna bir göz atın. Web sitenizde, sorunlarını çözmek için burada bulunduğunuzu ve onu başarmayı açıkça belirtin.
6. Başarılarınızı doğru ve net bir şekilde gösterin. Sisli bırakmayın, her şey özel ve rakamlarla yapılmalıdır: kaç projenin tamamlandığını, o yıldan beri kaç müşteriniz oldu, satış hacminiz neydi? Eğer ödülleriniz, bonuslarınız vb. Varsa, bu bilgiyi de paylaşın.
7. Dönüşümün asıl amacı satmaktır. Bu, tek bir tıklamayla web sitenizden satın almanın çok kolay ve hızlı olması gerektiği anlamına gelir.
8. Satın almadan önce müşteri sizinle ilgileniyor, sizinle ilgili daha çok şey öğrenmeli, sizi daha iyi tanımalı. İlginç materyaller yayınlayın, sitenizi ziyaret eden bir kişiyi tutun, rakiplerine girmesine izin vermeyin.
9. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, müşterilerin kiminle uğraştıklarını bilmek istediklerini unutmayın. İşletmenin sahibinin kim olduğunu bilirlerse memnun olurlar. Kendinizle, ekibinizle, fotoğraflarla ve iş deneyimi, eğitim vb. İle ilgili ayrıntılı açıklamalar ekleyin.

İşinize yüksek dönüşümler dileriz!

 

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

You Tube’da Nasıl Reklam Verilir?

YouTube’da Nasıl Reklam Verilir? YouTube Reklamları Nasıl Çalışır? YouTube reklamlarının nasıl çalıştığına genel bir bakışla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.