fbpx

WhatsApp’ a Ödeme Özelliği Geliyor!

Resmi  Açıklama:

Bugünden itibaren Brezilya’daki WhatsApp kullanıcılarına dijital ödemeler getirdiğimizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz . Kişiler sohbetlerini bırakmadan güvenli bir şekilde para gönderebilecek veya yerel bir işletmeden alışveriş yapabilecektir.

10 milyondan fazla küçük ve mikro işletme, Brezilya toplumlarının kalbidir. Soruların cevaplanması için bir işletmeye bir zap göndermek ikinci doğa oldu . Artık bir mağazanın kataloğunu görüntülemeye ek olarak , müşteriler ürünler için de ödeme gönderebilecekler. Ödemeleri basitleştirmek, daha fazla işletmenin dijital ekonomiye girmesine yardımcı olarak büyüme için yeni fırsatlar yaratabilir.

Ayrıca, sevdiklerine para göndermeyi bir mesaj göndermek kadar kolay hale getiriyoruz, bu da insanlar fiziksel olarak birbirlerinden uzak olduğu için daha önemli olamazdı. WhatsApp’ta ödemeler Facebook Pay tarafından etkinleştirildiğinden , gelecekte insanların ve işletmelerin Facebook’un uygulama ailesinde aynı kart bilgilerini kullanmasını mümkün kılmak istiyoruz.

Güvenliği göz önünde bulundurarak ödeme yaptık ve yetkisiz işlemleri önlemek için altı haneli özel bir PIN veya parmak izi gerekecektir. Başlamak için Visa ve Mastercard ağlarında Banco do Brasil, Nubank ve Sicredi’den banka veya kredi kartlarını destekleyeceğiz ve Brezilya’nın önde gelen ödeme işlemcisi Cielo ile çalışıyoruz. Gelecekte daha fazla iş ortağını ağırlamak için açık bir model oluşturduk.

WhatsApp’ta para göndermek veya satın almak insanlar için ücretsizdir. İşletmeler, bir kredi kartı işlemini kabul ederken zaten ödeyebilecekleri gibi, müşteri ödemelerini almak için bir işlem ücreti ödeyeceklerdir.

WhatsApp’ta ödemeler bugün başlayarak Brezilya genelinde insanlara sunulmaya başlıyor ve ilerledikçe herkese getirmeyi dört gözle bekliyoruz.

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

You Tube’da Nasıl Reklam Verilir?

YouTube’da Nasıl Reklam Verilir? YouTube Reklamları Nasıl Çalışır? YouTube reklamlarının nasıl çalıştığına genel bir bakışla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.