fbpx

En İyi 16 Dijital Pazarlama Aracı

Dijital pazarlama platformlarından rekabetçi analiz yazılımlarına kadar, işletmelerin dijital pazarlama faaliyetlerinin tüm yelpazesini yönetmesine yardımcı olacak çok çeşitli araçlar vardır.

Bu yazımızda, işletmenizin online  pazarlamasını yönetmek için gereken en iyi dijital pazarlama araçlarının bir listesini bulacaksınız.

Bunlar, yıllardır kendi işimiz için kullandığımız ve kalite ve etkinliklerini kanıtlayabileceğimiz araçlardır.

En İyi 16 Dijital Pazarlama Aracı

Bunlar, küçük işletmenizi büyütmek için ihtiyacınız olan en iyi pazarlama araçlarıdır.

 1. Google Search Console
 2. Google Analytics
 3. Semrush Marketing Platform
 4. MailChimp
 5. Canva
 6. OptinMonster
 7. TrustSpot
 8. LiveChat
 9. OnlyPult
 10. Yoast SEO
 11. WP Rocket
 12. SiteChecker
 13. Cloudflare
 14. Grammarly
 15. Vimeo
 16. Crello

1. Google Arama Konsolu

Google Arama Konsolu Aracı

Google Search Console, web sitenizin Google Arama sonuçlarındaki varlığını yönetmenize ve izlemenize yardımcı olan ücretsiz bir Google hizmetidir.

Eğer bir kez sitenizin sahipliğini doğrulamak , takım gösterimler, tıklamalar ve tıklama oranları içeren sitenizin arama motoru trafiği için performans ölçümleri sağlar.

Ayrıca sitenizin hangi anahtar kelimeler için sıralandığını ve hangi sayfaların onlar için sıralandığını görebilirsiniz.

Google Search Console ile site haritanızı göndererek veya URL Denetleme Aracını kullanarak web sayfalarınızı Google’ın dizinine ekleyebilirsiniz .

Google , sitenizi tararken herhangi bir hatayla karşılaşırsa, sitenizi hızlı bir şekilde en üst sıraya getirebilmeniz için sorunlar, çözümle birlikte Search Console’a eklenir.

Bizim SEO Kursu Paketi Google SEO performansını optimize etmek için Google Arama Konsolu nasıl kullanılacağına ilişkin kapsamlı bir kılavuz içerir.

Neden bu aracı kullanmalısınız?

Google Arama Konsolu, SEO performansınızı yönetmek için önemli bir araçtır. Google’a hangi sayfaların gönderildiğini kontrol etmek ve hangi sayfalarınızın dizine eklendiğini ve anahtar kelimeler için sıralandığını görmek için kullanabilirsiniz.

Araç ayrıca, arama motoru performansınızı olumsuz etkilemeden önce sorunları hızlı bir şekilde gidermek için sitenizdeki tüm hataları ve sorunları izlemenize olanak tanır.

 • Satıcı: Google
 • Maliyet: Ücretsiz

Bu, web sitenizin Google Arama’daki performansını artırmak için en iyi dijital pazarlama aracıdır. Her türlü çevrimiçi işletme için sahip olunması gereken bir araç.

Google Arama Konsolunu ziyaret edin

2. Google Analitik

Google Analitik Aracı

Google Analytics, web sitesi kullanıcılarının davranışlarını izlemenizi sağlayan ücretsiz bir web analizi hizmetidir.

Araçla, ziyaretçilerin sitenizi nasıl bulduklarına, hangi sayfaları ziyaret ettiklerine, hangi ürünleri satın aldıklarına ve sitenizden nerede ayrıldıklarına ilişkin ayrıntılı istatistikler ve raporlar alırsınız.

Google Analytics’te izleyebileceğiniz önemli metriklerden bazıları şunlardır:

 • Çıkma Oranı
 • Oturum başına sayfa sayısı
 • Oturum süresi
 • Sayfaya göre sayfa görüntüleme sayısı
 • Dönüşüm oranları
 • Ürün geliri

Google Analytics ile, ne kadar gelir elde ettiklerini ve trafiğin nasıl davrandığını görmek için Google Ads ve diğer pazarlama kampanyalarının sonuçlarını izleyebilirsiniz.

Bizim Google Analytics Ders Size, Google Analytics hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretecek. Temel ve gelişmiş kavramları içerir.

Neden bu aracı kullanmalısınız?

Google Analytics, web sitesi performansını izlemek isteyen herhangi bir işletme için hayati öneme sahiptir. Araçla, sitenizin hangi bölümlerinin en değerli olduğunu ve hangilerinin düşük performans gösterdiğini ayrıntılı olarak anlayabilirsiniz.

İşletmeniz için daha iyi sonuçlara yol açan iyileştirmeler yapmak için bu bilgileri ve metrikleri analiz edebilirsiniz.

 • Satıcı: Google
 • Maliyet: Ücretsiz

Bu, en iyi dijital pazarlama analiz platformudur. Ücretsizdir ve kullanıcıların web sitenizi nasıl bulduklarını ve içeriğinizle nasıl etkileşime girdiklerini anlamanıza yardımcı olur.
Google Analytics’i ziyaret edin

3. Semrush Pazarlama Platformu

Semrush Pazarlama Aracı

Semrush , dijital pazarlamanızın tüm yönlerini yönetmenize yardımcı olmak için oluşturulmuş bir çevrimiçi pazarlama araçları paketidir.

Toplamda, çok çeşitli görevleri gerçekleştirmenizi sağlayan bir düzineden fazla araç vardır. Bu içerir:

 • Hem SEO hem de PPC kampanyaları için anahtar kelimeler bulma
 • Backlink profilinizi oluşturmak için fırsatlar bulma
 • Sayfalarınızı sayfa içi SEO için denetleme
 • Hedef anahtar kelimelerinizin sıralamasını izleme

Semrush ayrıca web’deki sitelerden veri toplayarak rakiplerinizi analiz etmenize olanak tanır. En iyi trafik kaynaklarını, geri bağlantılarını, en iyi performans gösteren sayfalarını ve PPC kampanyalarında hangi anahtar kelimeleri kullandıklarını görebilirsiniz.

Semrush’u ücretsiz olarak ancak sınırlı bir kapasitede kullanabilirsiniz. Tüm özelliklere erişmek için ücretli bir aboneliğe ihtiyacınız var. Mevcut üç plan vardır:

 • Profesyonel: aylık 119,95 ABD doları
 • Guru: aylık 229,95 dolar
 • İş: aylık 449,95 dolar

Okurlarımıza 14 Günlük Deneme sürümü sunmak için Semrush ile özel bir anlaşmamız var. Teklifinizi talep etmek için buraya tıklayın .

Neden bu aracı kullanmalısınız?

Semrush, dijital pazarlama çabalarınızı yönetmek için kapsamlı bir çözüm sunar.

Arama performansınızı aktif olarak izlemek için web sitenizi platformla senkronize edebilir ve sitenizle ilgili sorunları bulmak için teknik denetimler gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, ne yaptıklarını bilmek için en yakın rakiplerinizi aktif olarak izleyebilirsiniz.

Anahtar kelime araştırma aracıyla, içerik oluştururken veya reklam başlatırken neye odaklanacağınızı bilmek için değerli anahtar kelime hedefleri bulabilirsiniz.

 • Satıcı: Semrush
 • Maliyet: Ayda 119$’dan başlayan fiyatlarla ( 14 Günlük Deneme Sürümü Alın )

Bu, en iyi hepsi bir arada pazarlama platformudur. Yazılım kullanıcı dostudur ve web sitenizi tek bir çözümde araştırmanıza ve izlemenize olanak tanır.
Semrush’u ziyaret edin

4. MailChimp

MailChimp E-posta Pazarlama Aracı

Mailchimp , e-posta pazarlama çabalarınızın tüm yönlerini yönetmenize olanak tanıyan bir e-posta pazarlama yazılımıdır.

Yazılım, kullanımı kolay bir sürükle ve bırak oluşturucu sağlar ve hızlı bir şekilde çekici e-posta mesajları oluşturmak için kullanabileceğiniz önceden tasarlanmış tonlarca e-posta şablonu vardır.

Mailchimp, hoş geldiniz bülteni veya terk edilmiş alışveriş sepeti takipleri gibi otomatik e-posta dizileri oluşturmak için kullanabileceğiniz gelişmiş pazarlama otomasyonuna sahiptir.

Yazılımı, e-posta listenizdeki kullanıcıları seçtiğiniz özelliklere göre bölümlere ayırarak yüksek oranda hedeflenmiş pazarlama mesajları göndermek için kullanabilirsiniz.

Mailchimp’in hem ücretsiz hem de ücretli planları vardır. Ücretsiz plan 2.000 kişiye kadar izin verir ve sınırlı işlevsellik ile birlikte gelir.

Ücretli planlar üç aşamada gelir; Essentials, Standard ve Premium. Fiyatlar, e-posta listenizdeki kişi sayısına bağlıdır.

Standart ve Temel planlar için bu, 500 kişiye kadar sırasıyla 14,99 ABD Doları ve 9,99 ABD Doları’ndan başlar.

Neden bu aracı kullanmalısınız?

E-posta pazarlaması, tüm dijital pazarlama biçimleri arasında en yüksek yatırım getirisinden bazılarını sunar . Mailchimp ile e-posta pazarlamanızın tüm yönlerini yönetmek için merkezi bir araca sahipsiniz.

Kayıt formları oluşturabilir, listenizi oluşturabilir ve kullanıcıları farklı kriterlere göre segmentlere ayırabilirsiniz.

E-posta otomasyon yazılımı, haber bültenlerini önceden planlamanıza ve belirli kullanıcı eylemleriyle tetiklenen otomatik mesajları programlamanıza olanak tanır.

 • Satıcı: MailChimp
 • Maliyet: Ayda 9,99 dolardan başlar (2.000 kişiye kadar ücretsiz)

Bu, küçük işletmeler için en iyi e-posta pazarlama platformudur. Yazılım, e-posta listenizi yönetmek ve mesaj oluşturmak için merkezi bir çözüm sunar. Her tür işletme için basit ve kullanımı kolay bir araç.

MailChimp’i ziyaret edin

5. Canva

Canva Çevrimiçi Tasarım Aracı

Canva, herhangi bir grafik tasarım deneyiminiz olmasa bile çeşitli grafikler ve tasarımlar oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir grafik tasarım aracıdır.

Yazılımı kullanarak oluşturabileceğiniz tasarımlardan bazıları şunlardır:

 • bilgi grafikleri
 • Posterler
 • Sosyal medya gönderileri
 • e-kitaplar
 • Kartvizitler
 • el ilanları

Canva, tasarımlarınız için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanabileceğiniz, profesyonelce tasarlanmış binlerce ücretsiz şablon sunar.

Metin kutuları, çizgiler, çizelgeler ve çerçeveler gibi farklı öğeler eklemek için kullanabileceğiniz bir sürükle ve bırak düzenleme arabirimi vardır. Düzenleyici ile kullanmak için kendi resimlerinizi de yükleyebilirsiniz.

Canva ücretsizdir ancak ücretli bir planla daha fazla özelliğe ve şablona erişebilirsiniz.

Canva Pro, tasarımlarınız için kullanabileceğiniz 100 milyonun üzerinde premium görsel, öğe, yazı tipi ve şablonun yanı sıra ekstra depolama alanı ve klasörler sağlar. Planın maliyeti aylık 12,99 ABD dolarıdır. Yeni kullanıcılar 30 günlük ücretsiz deneme alabilir.

Neden bu aracı kullanmalısınız?

İşletmeniz boyunca, muhtemelen bir tür grafik veya görsel öğe kullanmanız gerekecektir. Bu, Instagram profiliniz için resimler veya web siteniz için bir başlık olabilir.

Canva, her türlü görsel tasarımı oluşturmak için kullanımı inanılmaz derecede kolay bir grafik tasarım aracı sağlar.

Ayrıca, çekici grafikleri daha hızlı oluşturmanıza yardımcı olacak binlerce önceden hazırlanmış tasarım öğesi ve şablon vardır.

 • Satıcı: Canva
 • Maliyet: Ücretsiz (Pro plan için ayda 12,99 ABD doları)

Bu, tüm tasarım ihtiyaçlarınız için en iyi çevrimiçi grafik tasarım yazılımıdır. Yazılım, kullanımı kolay bir sürükle ve bırak düzenleyiciye sahiptir ve tüm tasarımlarınızı yeniden kullanım ve verimli organizasyon için kaydedebilirsiniz.

Canva’yı ziyaret edin

6. OptinMonster

Optinmonster Aracı

OptinMonster , web sitenizin ziyaretçilerinden e-posta adresleri toplamak için kayıt formları oluşturmanıza olanak sağlayan bir pazarlama yazılımıdır.

Oluşturabileceğiniz e-posta formlarından bazıları şunlardır:

 • Yüzer çubuklar
 • Işık kutusu açılır pencereleri
 • satır içi formlar
 • Çıkış niyeti formları

OptinMonster, hızlı bir şekilde yüksek dönüşüm sağlayan formlar oluşturmak için kullanabileceğiniz bir sürükle ve bırak oluşturucuya sahiptir ve başlamanıza yardımcı olacak çok sayıda profesyonelce tasarlanmış şablon vardır.

Optinmonster Arayüzü

OptinMonster, çeşitli formlarınızın performansını izlemek için kullanabileceğiniz ayrıntılı bir analiz panosuna sahiptir.

Ek olarak, yazılım, formlarınız için farklı tasarımları ayrı ayrı test etmenize olanak tanıyan A/B testini destekler.

OptinMonster ücretli bir pazarlama yazılımıdır ve yinelenen bir abonelik gerektirir. Mevcut dört plan vardır:

 • Temel: ayda 14 ABD doları
 • Artı: ayda 30 dolar
 • Profesyonel: ayda 47 dolar
 • Büyüme: ayda 80 $

Daha gelişmiş özelliklerden bazıları yalnızca daha üst düzey bir planla kullanılabilir. Örneğin, çıkış amacı teknolojisini kullanmak istiyorsanız, en azından bir Pro planına ihtiyacınız olacak.

Okurlarımıza tüm Optiomonster planlarında %20 indirim sunmak için özel bir anlaşmamız var. Teklifinizi talep etmek için buraya tıklayın .

Neden bu aracı kullanmalısınız?

Başarılı e-posta pazarlamasının anahtarı, e-posta listenizdir. OptinMonster ile web sitenizin ziyaretçilerinin abonelik oranını en üst düzeye çıkarmak için gerekli tüm araçlara sahipsiniz.

Sürükle ve bırak oluşturucu, çekici formlar oluşturmayı kolaylaştırır ve yazılım, WordPress gibi popüler içerik yönetim sistemleri (CMS) ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

 • Satıcı: Optionmonster
 • Maliyet: Ayda 14 dolardan başlar ( %20 İndirim Kazanın )

Bu, her büyüklükteki işletmeler için en iyi müşteri adayı oluşturma yazılımıdır. Web sitenize her türlü e-posta kayıt formunu kolaylıkla eklemenizi sağlar.

Optinmonster’ı ziyaret edin

7. Güven Noktası

TrustSpot Sosyal Kanıt Aracı

TrustSpot , hedef kitlenizden yorumları ve diğer sosyal kanıt türlerini toplamak için kullanılan bir çevrimiçi pazarlama aracıdır.

Topladığınız sosyal kanıtı, işletmenizin güvenini ve algısını artırmaya yardımcı olması için kullanabilirsiniz.

E-posta istek formları, sayfa inceleme formları ve SMS mesajları dahil olmak üzere inceleme toplamak için kullanabileceğiniz birkaç araç vardır.

Topladığınız incelemeler, kolay yönetim için tek bir yerde birleştirilir. İncelemelerinizi sergilemek için sitenize veya sosyal medya hesaplarınıza bir özet akışı ekleyebilirsiniz.

Okurlarımıza 14 günlük deneme sürenizden sonraki ilk 2 ayınız için %10 indirim sunmak için Trustspot ile özel bir anlaşma yaptık. Teklifinizi talep etmek için buraya tıklayın .

TrustSpot, e-Ticaret ürünlerinizin derecelendirmelerinin arama sonuçlarında zengin snippet’ler olarak görünmesini sağlamak için Google ile senkronize olur.

Neden bu aracı kullanmalısınız?

Sosyal kanıt, her tür işletme için müşteri kazanmanın önemli bir parçasıdır. İster profesyonel hizmetler sunuyor olun ister fiziksel ürünler satıyor olun, potansiyel müşterilerin size güvenebileceklerini bilmeleri gerekir.

Sosyal kanıt bu doğrulamayı sunar. TrustSpot ile hem şirket hem de ürün incelemelerini toplayabilir ve tüm ziyaretçilerinizin görmesi için içeriği sorunsuz bir şekilde web sitenize ekleyebilirsiniz.

 • Satıcı: TrustSpot
 • Maliyet: Ayda 19$ ( %10 İndirim Kazanın )

Bu, sosyal kanıt pazarlaması için en iyi araçtır. Yazılım, sitenize kolayca eklemek için müşterilerden gelen incelemeleri, fotoğrafları ve Soru-Cevapları toplama ve birleştirme araçları sağlar.

TrustSpot’u ziyaret edin

8. Canlı Sohbet

Canlı Sohbet Aracı

LiveChat , müşteri hizmetleri operasyonlarınızı yönetmek için eksiksiz bir platform sağlayan bir dijital pazarlama yazılımıdır.

LiveChat ile, müşterilerle gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmak için web sitenize bir sohbet penceresi yerleştirebilirsiniz. Çevrimdışı olduğunuzda, müşteriler daha sonra bilet olarak kaydedilen mesajları bırakmak için sohbet penceresini kullanabilir.

Gelen sorgularınızı destek talebine dönüştürmek için destek e-postanızı LiveChat’e bağlayabilirsiniz.

LiveChat, Shopify, HubSpot ve Salesforce gibi popüler pazarlama araçları için 200’den fazla önceden oluşturulmuş entegrasyona sahiptir.

Bu, yazılımı web sitenize hızlı bir şekilde bağlamanıza olanak tanır ve size verileri (yani sipariş ayrıntılarını) müşteri hizmetleri sözleşmelerinizle senkronize etme yeteneği verir.

Neden bu aracı kullanmalısınız?

LiveChat, tüm müşterilerinizin hizmet etkileşimlerini görüntülemek ve yönetmek için size merkezi bir araç sunar.

Sohbet penceresi ile müşterilerinizi sorularına cevap almak için bekletmek yerine gerçek zamanlı olarak bağlantı kurabilirsiniz.

Çözümlenmesi daha uzun süren sorular için organize biletleme sistemi, müşterilerle etkileşime devam etmeniz için sorunsuz bir yol sağlar.

 • Satıcı: LiveChat
 • Maliyet: Ayda 19 ABD doları ( 14 günlük ücretsiz deneme )

Bu, müşterilerinizle etkileşim kurmak için en iyi araçtır. Yazılım, diğer büyük platformlara kolayca bağlanır ve tüm konuşmalarınızı yönetmek için merkezi bir gösterge panosu sağlar.

LiveChat’i ziyaret edin

9. SadecePult

OnlyPult Sosyal Medya Aracı

OnlyPult , tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir yerden yönetmenizi sağlayan bir dijital pazarlama platformudur.

Hesaplarınızı senkronize ettikten sonra, gönderileriniz için kullanmak üzere fotoğraf ve video yüklemeye başlayabilirsiniz. Daha sonra gönderilerinizi doğrudan OnlyPult’ta oluşturabilirsiniz.

Gönderiler önceden planlanabilir veya gerçek zamanlı olarak gönderilebilir. Yazılım, çeşitli içeriğinizin ne zaman tanıtıldığına ilişkin üst düzey bir görünüm elde etmeniz için bir sosyal takvim sağlar.

OnlyPult ayrıca sosyal medya gönderilerinizin performansını takip etmek için kullanabileceğiniz bir analiz platformuna sahiptir.

Neden bu aracı kullanmalısınız?

OnlyPult, çeşitli sosyal medya profillerinizi yönetmenin basit bir yolunu sunar.

Gönderi yapmak için her hesapta oturum açmak yerine, aynı anda farklı ağlar için gönderiler oluşturmak için OnlyPult’u kullanabilirsiniz.

Ayrıca, gönderilerinizi o anda manuel olarak göndermek yerine önceden planlayabilirsiniz.

 • Satıcı: OnlyPult
 • Maliyet: ayda 15 dolar

Bu, tüm sosyal medya kanallarınızı yönetmek için en iyi sosyal medya pazarlama aracıdır. Tek bir gösterge panosundan gönderiler oluşturmak, planlamak ve analiz etmek için çeşitli profillerinizi birbirine bağlayabilirsiniz.

OnlyPult’u ziyaret edin

10. Yoast SEO

Yoast SEO Aracı

Yoast SEO, WordPress CMS için bir eklentidir. WordPress sitenizin tüm kritik SEO öğelerini optimize etmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Eklenti ile her sayfaya ve blog gönderisine bir hedef anahtar kelime atayabilirsiniz. Yoast daha sonra size genel bir puan ve iyileştirmeler için adımlar vererek o anahtar kelimeyi optimize etmenize yardımcı olur.

Yoast size, bir site haritası oluşturmak URL yönlendirmeleri yönetmek ve değiştirme yetkisi verir kırıntıları ve yapısal veri parçacıkları.

Eklenti , sitenizin en son SEO en iyi uygulamalarıyla her zaman güncel olmasını sağlamak için arka planda diğer teknik SEO faktörlerini de ele alır .

Eklentinin kullanımı ücretsizdir. Tek bir web sitesi için 89 dolara mal olan premium bir sürümü de var.

Neden bu aracı kullanmalısınız?

Web sitenizi SEO için optimize etmeye giden çok şey var. Yoast, tüm önemli SEO faktörlerini doğrudan WordPress panonuzdan ele almak için kullanıcı dostu bir araç sağlar.

Araçla, her bir sayfayı hedef anahtar kelimeniz için optimize etmek için ne yapmanız gerektiğine dair ayrıntılı bilgiler edinirsiniz.

 • Satıcı: Yoast
 • Maliyet: Ücretsiz

Bu, WordPress web sitenizi optimize etmek için en iyi SEO eklentisidir. Yazılım ücretsizdir ve sayfa içi ve teknik öğeleri doğrudan WordPress içinde optimize etmenize olanak tanır.

Yoast SEO’yu ziyaret edin

11. WP Roketi

WP Roket Sayfa Hızı Aracı

WP Rocket , web sitenizin performansını ve yükleme sürelerini önemli ölçüde iyileştirmenize olanak tanıyan bir WordPress eklentisidir.

Bunu öncelikle çeşitli önbelleğe alma, CSS ve Javascript dosyalarını küçültme ve içerik dağıtım ağlarıyla (CDN) bütünleştirme yoluyla yapar.

Kendi sitemiz için WP Rocket kullanıyoruz ve hem masaüstü hem de mobil cihazlarda sayfa hızı içgörü testi için %100 puan elde edebildik.

Reliablesoft Core Web Verileri Puanı

Neden bu aracı kullanmalısınız?

Sayfa hızı , çevrimiçi işletmeler için kritik öneme sahiptir. WP Rocket, kapsamlı teknik bilgiye ihtiyaç duymadan web sitenizin performansını hızla optimize etmeniz için size bir araç sunar.

Önbelleğe alma ve diğer performans optimizasyon teknikleri karmaşıktır ve düzgün yapılandırılmazsa site arızalarına yol açabilir.

Diğer WordPress önbelleğe alma eklentilerini daha karmaşık ayarlarla kullanan site sahiplerinin başına genellikle bu gelir.

WP Rocket, arka planda tüm karmaşıklıkları ele alarak bu sorunu ortadan kaldırır. Performansta büyük bir artış yaşamak için birkaç ayarı etkinleştirmeniz yeterlidir.

 • Satıcı: WP Rocket
 • Maliyet: Bir yıllık destek ve güncellemeler için 49 ABD doları.

Bu, web sitenizi hızlandırmak için en iyi WordPress eklentisidir. Bir kod satırına dokunmanıza gerek kalmadan ayarları birkaç adımda yapılandırabilirsiniz.

WP Rocket’i ziyaret edin

12. SiteChecker

SiteChecker Aracı

SiteChecker , web sitenizin arama performansını analiz etmenizi sağlayan bir dijital pazarlama aracıdır.

Günlük sıralama izleme özelliği ile web sitenizin önemli anahtar kelimeler için nerede sıralandığını ve bu trendin zaman içinde nasıl değiştiğini görebilirsiniz.

Geri bağlantı izleme, bağlantı kurma stratejinizi ne kadar iyi uyguladığınızı değerlendirmek için siteniz için kazandığınız ve kaybettiğiniz tüm geri bağlantıları görmenizi sağlar.

SiteChecker, sitenizin teknik ve sayfa içi SEO öğelerini test etmek için kullanabileceğiniz bir Site Denetimi aracı da içerir.

Yazılım, doğru trafik verilerini çekmek için doğrudan Google Analytics ve Google Arama Konsolu ile entegre olur.

SiteChecker Pro ile Web Sitesi Trafiğini Analiz Edin

SiteChecker ücretli bir abonelik gerektirir. Kullanılabilir üç plan vardır, her biri aynı özellikleri sunar, ancak görüntüleyebileceğiniz anahtar kelime ve geri bağlantı sayısı, daha yüksek katmanlı planlarla ölçeklenir.

Temel planın fiyatı aylık 29 dolardan başlıyor. Yıllık yenilemeye kaydolarak daha düşük bir ücret ödeyebilirsiniz.

Okurlarımıza tüm SiteChecker planlarında %30 indirim sunmak için özel bir anlaşmamız var. Teklifinizi talep etmek için buraya tıklayın .

Neden bu aracı kullanmalısınız?

Sitechecker, web sitenizin SEO’sunu yönetmek için kapsamlı bir araç seti sağlar. Rank Tracker, web sitenizin nasıl performans gösterdiğini ve bu performansın zaman içinde nasıl değiştiğini hızlı bir şekilde görmenizi sağlar.

On-Page Checker ile, SEO performansınızı etkileyen sorunları bulmak için web sayfalarınızın herhangi biri için teknik denetimler gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca, web sitenizdeki herhangi bir önemli değişiklik için uyarı almak için web sitesi izlemeyi ayarlayabilirsiniz.

 • Satıcı: SiteChecker
 • Maliyet: Ayda 29 ABD doları (7 günlük ücretsiz deneme)

Bu, en iyi web sitesi SEO denetleyicisi ve denetim aracıdır. Yazılım, web sitenizin SEO dostu olduğundan emin olmak için anahtar kelime sıralamalarınızı izlemenize, geri bağlantı profilinizi görüntülemenize ve sayfa denetimleri yapmanıza olanak tanır.

SiteChecker’ı ziyaret edin

13. Bulut Parlaması

CloudFlare CDN Aracı

Cloudflare, kullanımı ücretsiz bir içerik dağıtım ağı (CDN) sunan bir web performansı ve güvenlik şirketidir.

CDN, stratejik coğrafi konumlara yerleştirilmiş uç sunuculara sahiptir ve web sitenizin dünyanın her yerindeki kullanıcılar için daha hızlı yüklenmesini sağlar.

CDN ayrıca birkaç önemli güvenlik özelliği de sağlar. Bunlar arasında ücretsiz bir güvenli yuva katmanı (SSL) sertifikası ve DDOS koruması bulunmaktadır.

Cloudflare hem ücretsiz hem de ücretli seçeneklere sahiptir. Ücretsiz sürüm, CDN, SSL ve dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırı koruması içerir.

CDN dahil olmak üzere temel Cloudflare özellikleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. Daha fazla işlevsellik arayanlar için ücretli planlar var.

Ücretli planlar ayda 20 dolardan başlar ve web uygulaması güvenlik duvarı, görüntü optimizasyonu ve ek sayfa kuralları gibi ek özellikler içerir.

Neden bu aracı kullanmalısınız?

Web sitenizin iyi performans göstermesini istiyorsanız, bir CDN önemli bir bileşendir. Cloudflare, web sitenizin güvenliğini artırırken mükemmel performans avantajları sunduğu için dünyanın en popüler CDN’lerinden biridir.

Ek olarak, CDN’nin kullanımı ücretsizdir ve popüler web barındırma sağlayıcıları ve içerik yönetim sistemleri ile kolayca entegre olur.

 • Satıcı: Cloudflare
 • Maliyet: Ücretsiz

Bu, her tür web sitesi için en iyi CDN çözümüdür. Web siteniz için güvenlik ve performans iyileştirmelerini hemen görmek için CDN’yi birkaç adımda yapılandırırsınız.

Cloudflare’ı ziyaret edin

14. Dilbilgisi

Grammarly Dilbilgisi Denetleyicisi Aracı

Grammarly, yazmaya yardımcı olan bir pazarlama aracıdır. Yazılım, metninizi dilbilgisi hataları ve diğer hatalara karşı tarar, böylece hızlı bir şekilde değişiklik yapabilir ve yüksek kaliteli yazılar oluşturabilirsiniz.

Grammarly hesabınızdaki Grammarly düzenleyicisini kullanabilir veya Grammarly aracını Google Chrome, Microsoft Word veya Google Dokümanlar’a eklemek için uzantıları indirebilirsiniz.

Düzenleyici, belge için yazma kalitesini temsil eden bir performans puanı sağlar. İçeriğinizin okunmasının ne kadar zor (veya kolay) olduğunu ölçen bir okunabilirlik puanı da vardır.

Grammarly’yi kullanmak ücretsizdir ancak yazınızı nasıl geliştireceğiniz konusunda daha ayrıntılı öneriler almak için ücretli bir plana kaydolabilirsiniz.

Prim planı aylık 30 ABD Doları veya (yılda 144 ABD Doları) tutarındadır.

Neden bu aracı kullanmalısınız?

Grammarly, harika içerik yazmak için gereken çabayı önemli ölçüde azaltır. Araçla, düzeltilmesi gereken herhangi bir kelime, kelime öbeği veya cümle vurgulanır.

Vurgulanan bölümün üzerine geldiğinizde, Grammarly size hatayı nasıl düzeltmeniz gerektiğini gösterir ve bunu basit bir tıklama ile yapmanızı sağlar.

Bu, Grammarly’nin çoğunu yakalayacağı için hataları gözden kaçırma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı için yazma kalitenizi artırmanıza yardımcı olur.

 • Satıcı: Grammarly
 • Maliyet: Ücretsiz

Bu, tüm dijital pazarlama metin yazarlığı ihtiyaçlarınız için en iyi yazma yardımcısıdır. Yazınızı nasıl geliştireceğiniz konusunda gerçek zamanlı öneriler almak için aracı Google Dokümanlar’a veya Microsoft Word’e ekleyebilirsiniz.

Grammarly’yi ziyaret edin

15. Görüntü – Vimeo

Vimeo Çevrimiçi Video Platformu

Vimeo, videolar oluşturmak, düzenlemek ve yayınlamak için çevrimiçi bir pazarlama aracıdır.

Video düzenleyici, tasarımlarınız için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanabileceğiniz yüzlerce şablon içerir.

İster bir sosyal medya reklamı için oluşturulmuş bir şablon kullanın, ister sıfırdan başlayın, düzenleyici, klip ve metin eklemeyi veya arka plan müziği seçmeyi kolaylaştırır.

Video oluşturmaya ek olarak, yazılımı bir web seminerini veya başka bir sanal etkinliği canlı yayınlamak için de kullanabilirsiniz.

Vimeo, videolarınızı barındırmak ve depolamak için merkezi bir konumun yanı sıra videolarınızı paylaşmak ve başkalarından video izlemek için bir görüntüleme platformu sağlar.

 

Vimeo’yu sınırlı bir kapasitede ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Tüm kapsamlı video oluşturma özelliklerine erişmek için ücretli bir plana ihtiyacınız var. Plus planı için ayda 12 dolardan başlayan dört seçenek mevcuttur.

Neden bu aracı kullanmalısınız?

Vimeo, dijital pazarlama çabalarınız için videolar oluşturmak ve yönetmek için hepsi bir arada bir çözüm sunar.

Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında reklamlarınız için kullanmak üzere profesyonelce tasarlanmış bir videoyu hızla oluşturmak için yüzlerce şablondan birini kullanabilirsiniz.

Düzenleme arayüzünün kullanımı kolaydır, bu nedenle işinizle uyumlu videolar oluşturmak için gelişmiş tasarım deneyimine ihtiyacınız yoktur.

16. Crello 

Çeşitli grafikler ve tasarımlar oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir grafik tasarım aracıdır.

Yazılımı kullanarak oluşturabileceğiniz tasarımlardan bazıları şunlardır:

 • Posterler
 • Sosyal medya gönderileri
 • e-kitaplar
 • Kartvizitler
 • el ilanları
 • Ofis Araçları
 • Dijital Baskılar

 

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

You Tube’da Nasıl Reklam Verilir?

YouTube’da Nasıl Reklam Verilir? YouTube Reklamları Nasıl Çalışır? YouTube reklamlarının nasıl çalıştığına genel bir bakışla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.