fbpx

Facebook Reklam Verme – İnstagram Reklam verme

Facebook reklam verme işlemi işletmenizin veya tanıtım yaptığınız şeyin çok daha fazla kişi tarafından görünmesini ve daha ilgi çekici bir hâl almasını sağlayan bir durumdur. Özellikle yeni gelişmekte olan kişilerin kendi tanıtımlarını Facebook gibi büyük kitlelere sahip bir ortamda yapması oldukça verimli olacak bir durumdur. Oldukça çeşitli bir reklam imkânı sunan bu platform sizlerin gelişimine en iyi desteği sağlayacak alandır. Geçmişten günümüze reklam oldukça önemli bir durumdur. Hem ürünlerinizin tanıtımı hem de tanıtımını yapmak istediğiniz herhangi bir şeyin sizin istediğiniz kitleler tarafından görünmesini sağlayan bir uygulamadır.

Facebook Reklam Nedir?

Facebook reklam kullanıcıların tanıtımını yapmak istedikleri bir şeyin istedikleri kitlelere ve istedikleri sürede reklam yapabileceği bir durumdur. İstedikleri her an sürdürebilecekleri bu reklam sayesinde tanıtım oldukça kolaydır. Reklam yapmak istediğiniz durumun kaliteli bir yazı ve son derece ilgi çekici bir fotoğraf ile donatılmış olması oldukça önemlidir. Bu sayede reklamı gören insanlar bunu okuyacak ve takipçi kitleniz artacaktır. Facebook reklam nedir sorusunun en güzel cevabı ise “İnsanların kitlelerini en kolay şekilde arttırabilecekleri bir alandır” olmalıdır. Facebook kullanımı yoğun şekilde devam eden bir platformdur.

Facebook Reklam Nasıl Verilir?

Facebook reklam vermek saatlerce uğraşmanızı gerektirmez. Bir televizyon ya da radyoya reklam vermek kadar maliyeti de yoktur. Hızlı ve güvenli şekilde reklam vererek tanıtım imkanını sizlere sunan Facebook TV ve radyolardan çok daha büyük kitlelere ulaşmamıza olanak sağlamaktadır. Özellikle bir numaralı yararı istediğiniz ve belirlediğiniz kitlelerin bu tanıtımı görmesini sağlamasıdır. Öncelikle tanıtımı yapılacak sayfa veya gönderinin ilgi çekici olması önemlidir. Bu alandan sonra öne çıkar ya da tanıtımını yap bölümünden, tanıtımın kaç gün kalmasını istediğiniz seçmelisiniz. Daha sonra ise hedef kitlenizi belirleyerek reklama başlayabilirsiniz. Facebook reklam nasıl verilir sorusunun cevabı bu kadar basittir.

Facebook Reklam Ücretleri 2019

Facebook reklam ücretleri 2019 yılı içerisinde çok az miktarda artmış olsa da reklam verme platformları içerisinde çok çok uygun bir fiyatı sizlere sunmaktadır. Görmesini istediğiniz insan sayısına göre fiyatı en uygun şekilde ayarlayan ile eliniz uygulamada tüm kitlenizi ve fiyat tarifenizi kendiniz belirleyebilmektesiniz. Bu sayede hem bütçeniz zorlanmaz hem de ürününüz ya da sayfanıza en uygun kişileri bulma imkânına sahip olursunuz. Bütün imkânları sizlere bırakan Facebook tanıtım ve reklam yapma platformları içerisinde oldukça uygun fiyatları sunan ve istediğiniz kitleye ulaşmanızı sağlayan nadir yerlerdendir.

Facebook Reklam Ücretleri Nasıl Ödenir?

Facebook reklam ücretleri oldukça kolay bir şekilde yerinizden kalkmadan yapabileceğiniz bir durumdur. Bunun için bir banka veya kredi kartına sahip olmanız yeterlidir. Bu kartların bilgilerinin Facebook’a girerek kolay ve güvenli ödeme yapabilirsiniz. Sistem reklama başlamadan önce sizden kart bilgileriniz isteyecek reklam ücretini reklam yapıldıkça kartınızdan güvenilir şekilde alacaktır. Bu sayede siz reklam yaparken birde ödeme derdini düşünmeyeceksiniz. Facebook reklam ücretleri nasıl ödenir şeklindeki tüm soruların cevabı bu şekildedir. Facebook kullanımı kolay sizlere en iyi imkanları sunan bir platformdur.

Facebook Reklam Verme Resimli Anlatım

Facebook reklam verme resimli anlatım işlemi yapmaktayız. Bu sayede çok daha anlaşılır ve sizlerin anlaması sağlanmaktadır.

  • Öncelikle tanıtımı yapılacak bir sayfa oluşturulmalıdır.
  • Daha sonra bu sayfa kaliteli içeriklerle konunuza ya da ürününüze en uygun olacak şekilde hazırlanmalıdır.
  • Bu işlemden sonra sayfanın mı yoksa gönderinin mi tanıtımı yapılacağı kararlaştırılmalıdır.
  • Gönderinin tanıtımı yapılacak ise konuya uygun bir resim ve dikkat çekici yazıdan oluşmalıdır.
  • Sayfanın tanıtımı yapılacak ise sayfanın tüm içeriğinin göz önünde olduğu bir yazı olmalıdır.
  • Daha sonra öne çıkarma sekmesinden kitle seçimi yapmanız gerekmektedir. Burada istediğiniz şehir ve istediğiniz kitleyi seçebilirsiniz.
  • Daha sonra tanıtımın kaç gün kalacağı hesaplanmalıdır ve bu sürede kaç kişiye ulaşılması istendiği ilgili ekrana girilmelidir.

Daha sonra karşınız çıkan ücret ödenmeli ve tanıtımın onaylanması beklenmelidir. Tanıtım onaylandıktan sonra ürününüz ya da sayfanız seçtiğiniz kitleler tarafından görülecektir.

Facebook Reklam Verme 2019

Facebook reklamları istenilen kitleye ve istediğiniz sayıya ulaştığı zaman sizlere yarar sağlamaya başlayacaktır. Ülkemizde reklamın önemi büyüktür. Özellikle Facebook ve İnstagram gibi platformlarda yapılan reklamlar insanların daha çok ilgisini çekmektedir. Bu sayede sizlerde ürünlerinizin tanıtımını en iyi şekilde yapabilmekte ve bunun karşılığını almaktasınız. Oldukça düşük maliyetlere yapılan tanıtımlar ile hem takipçileriniz arttırabilir hem de tanıtımını yaptığınız ürünün birçok insan tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz. Facebook reklam verme 2019 yılı içerisinde çok daha yaygın bir hâl almış olup tüm işletmelerin takip ettiği bir platformdur.

İnstagram Reklam Verme Ücretleri

İnstagram reklam verme ücretleri oldukça düşük olmakla birlikte sizlere oldukça verimli bir durum sunmaktadır. İnternet reklamları artık oldukça yaygın şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Bunun başlıca sebebi ise insanların birçoğunun kullandığı internette gördükleri reklamların daha ilgi çekici göründüklerini söylemesidir. İnstagram’da bu platformların içerisinde yer almaktadır. Reklam verme maliyeti olarak oldukça düşük fiyatlara reklam verebileceğimiz bu platformlar ulaşmak istediğini kitlelere çok kolay şekilde ulaşmanızı sağlamaktadır.

İnstagram Reklam Nasıl Verilir?

İnstagram reklamları tıpkı Facebook reklamları gibi verilir. Sistemlerin aynı olmasının başlıca sebebi ise aynı şirkete bağlı olmalarındandır. Tıpkı Facebook gibi istenilen kitle ve istenilen kişi sayısı reklam veren tarafından düzenlenebilmektedir. İnstagram reklam nasıl verilir sorusunun tek bir cevabı vardır. Öncelikle tanıtımın yapılacağı ürün, kurum, sayfa, kitap vb. şeyin kesinlikle en uygun dille tüm içeriğinin anlatıldığı bir yazı olmalıdır. Bunun yanında tanıtımla ilgili güzel ve kaliteli bir resim olmalıdır. Bu alandan sonra hedef kitle ve insan sayısı seçilmeli ve tanıtımın onaylanması beklenmelidir.

Reklamlar Neden Önemlidir?

Özellikle yeni bir ürünün tanıtılması ve satışının artması için reklamlar oldukça önemlidir. Bu durum sadece yeni bir ürün için geçerli değildir. Yeni bir kitap veya düşüncelerinizi savunduğunuz bir bloğun tanıtımı oldukça önemlidir. Bu sayede yeni insanlara ulaşabilme ve sayfanızın büyümesine öncülük etme şansına sahip olabilirsiniz. Yurtseven teknoloji olarak sizlere reklam konusunda her an destek olmaktayız. En doğru kitleyi bulmanız için sizlere yardım etmekte ve tanıtımları izin en verimli hâle gelmesini sağlamaktayız.

Facebook Reklamları Hangi Türde Verilir?

Reklamlar herhangi bir sebepten dolayı verilebilmektedir. Örneğin yeni bir ürününüzün tanıtımı ile ürünün satışını arttırabilir veya sayfanızın tanıtımı ile görüntülenmesini yük seçebilirsiniz. Bu ve daha birçok durum için reklamlar oldukça önemli unsurlardır. Levent Yurtseven sizlere her an destek sağlayarak yaptığınız tanıtımların en yüksek seviyede yararlı olması için sizlere destek olmaktadır. Sizlerde bu konuda destek almak ve yararlı bir tanıtım yapmak için sorunsuz destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Facebook’ta En Etkili Kitle

Facebook’ta etkili olduğu savunulan bir kitle mevcut değildir. Bunun yanı sıra sayfanızın içeriğine en uygun kitleyi bularak buna yönelik yapacağınız reklamlar oldukça etkili olacaktır. Bu sayede hem istediğiniz kitleye ulaşacak hem de reklamın verimliliğini son derece üst seviyelere çıkaracaksınız. Bu sebeple etkili bir kitle bulmakta zorlandığınız tüm durumlarda bizlere ulaşarak destek alabilir ve reklamlarınız bu doğrultuda verebilirsiniz.

 

 

 

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

You Tube’da Nasıl Reklam Verilir?

YouTube’da Nasıl Reklam Verilir? YouTube Reklamları Nasıl Çalışır? YouTube reklamlarının nasıl çalıştığına genel bir bakışla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.