fbpx

İçerik: SEO İmparatorudur

SEO stratejinin amacı, ziyaretçilerin katılımını kolaylaştırmak ve müşterilerinizle olan ilişkiyi sürdürmektir.  Düzenli olarak yeni içerik sunarak, onları sık sık sitenize danışmaları için teşvik edersiniz ve dahası, Google gibi arama motorlarının sonuçlarındaki konumunuzu iyileştirirsiniz. ” İçerik: SEO İmparatorudur “ tabirini hiç okumadın mı?  duymadın mı?  O halde ilk defa bu tabiri  benden öğrenebilirsin. : )  İçerik stratejisi, öne çıkmanıza ve öne çıkmanıza yardımcı olabilecek güçlü bir pazarlama aracıdır.

içerik imparatordur

Stratejinizi oluşturmak için,  Size İp uçlarını Vermek İstiyorum.

Buyrun başlayalım : )

Şirketinizin konumuna göre içerik stratejinizi oluşturun …

İçerik stratejinizle hangi hedefe ulaşmak istiyorsunuz? Bu soru, işinize uygun olacak içerik stratejiniz için belirli bir hedef tanımlayacağınız için önemli bir adımdır . Örneğin, markanızın saygınlığını, müşterilerin dönüşümünü veya sadakatini artırmak olabilir …

Hedefinize olan ihtiyaç

Stratejinizi uyarlamak , hedefinize ulaşmak ve hedeflerinize ulaşma konusunda rakiplerinizi ve izleyicilerinizi tanımanız çok önemlidir .

 İçerik Türünü ve iletişim ortamını Tanımlayın

Gemiye binmeden önce, net hedefler belirlemek için zaman ayırın. Böylece, eylemlerinizin sonuçlarını görme ve gerekirse stratejinizi yeniden ayarlama şansına sahip olacaksınız. Öncelikle, etkinliğinize uygun olarak ulaşılabilir ve kusursuz olmalıdırlar.

Hedefler daha sonra mutlaka ölçülebilir (izleyici puanı, satış sayısı …). Ayrıca, hedeflere ulaşmak için bir son tarih belirlemelisiniz.

Bu adım yalnızca ilk ikisi doğru şekilde gerçekleştirilmişse yapılabilir. Ne öne koymak istersin? Değerlerin neler?  Hedefinize hangi konuyu almak istiyorsunuz? Bu farklı unsurlar sürekli olarak şirketin imajı ve hedeflerinizle tutarlı olmalıdır.

Seo içerik ile alakalı daha fazla bilgiye ulaşmak için hemen https://leventyurtseven.com/icerik-seo-icin-neden-onemli/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

 

Pek çok içerik türü arasında fotoğraf, video, makale, grafik, örnek olay incelemeleri, röportajlar, e-kitap vb. kullanabilirsiniz … Tabii ki hepsini kullanmamalısınız, hangilerinin olacağını seçmelisiniz. Neyi seçeceğinizi bilmiyorsanız, rakiplerinizin ayakta dururken ne yaptığını her zaman takip edebilirsiniz.

İçeriğinizi yayınlamak için web sitenizi kullanmayı, blog eklemeyi , büyük bir hedefe ulaşmak için sosyal ağları veya basın bültenlerini seçebilirsiniz . Tüm bu iletişim araçları, etki açısından eşit sonuçlara sahip olmayacak ve stratejinizi güçlendirmek için değişiklikler yapılması gerekecektir.

Bir  Takvim Planı Ayarlayın

İçeriğinizi planlamak, içerik ve medyayı çeşitlendirmek için yayıncılık stratejinizi yönetmenizi sağlar . Sabit bir yayınlanma hızı sağlamak sitenize yapılan ziyaretleri ve ziyaretçilerinizin güvenini etkiler.

Hedef kitle

Çok geniş bir kitleye ulaşmak istemek için cazip olabilirsiniz. Bununla birlikte, satışlarınızı artırmak veya en azından daha fazla potansiyel satış oluşturmak için, öncelikle ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenebilecek tüketicilerin dikkatini çekmelisiniz. Alıcı personanın gelişimi, hedefinizin çevresini tanımlamak için en iyi teknik gibi görünüyor. O nerede yaşıyor Ne tür bir işle uğraşıyor? Yoksa ürün mü arıyor? Cevaplarını bulman gereken pek çok soru var.

Hangi tür içerik, içerik pazarlama stratejisinin bir parçasıdır?

Çalışma raporları, web’deki şirketler tarafından içerik oluşturulmasının% 44’ünü oluşturur. Infographics, üretilen içeriğin% 26’sı ile ikinci sırada. Sırada web seminerleri, e-kitaplar ve beyaz sayfalar var. Alıcının personeline mümkün olduğunca verimli bir şekilde ulaşmak için bu farklı teknikler arasında geçiş yapmak size kalmıştır. Bununla birlikte, rekabeti önceden incelemenizi ve sosyal ağlarda paylaşıldığını görmeyi umarsanız, konulara orijinal bir açıdan bakmanızı öneriyoruz. Rakiplerinize göz kulak olmasının yanı sıra (örneğin Talkwalker Alerts ile), İnternet kullanıcılarının sitenizin internet arama motorunda kullandıkları ifadelerden ilham alabilir ve Twitter’ın ya da Facebook’ta topluluğunuzun yorumlarını dikkate alabilirsiniz. İçeriğin yayılışı üzerinde de düşünmek gerekir. Basın ilişkileri, etkili blogcular, SEO, ekran, arama motorlarında sponsorlu bağlantılar: birçok kanal itibarınızı geliştirmek için katılabilir.

Sonuçların Analizi

Bazı araçlar, eylemlerinizin Facebook Insights ve Twitter analizleri dahil olmak üzere sosyal ağlar üzerindeki etkilerini izlemenize izin verir. Bir sitenin kitlesini ölçmek için Google Analytics’i veya başka bir aracı kullanmak da önemlidir. Potansiyel müşterilerinizden  çok sayıda ilgi düzeyi belirleyebilirsiniz. Birinci derece, sitenize veya sosyal hesaplarınıza yapılan ziyaret sayıları da dahil olmak üzere markanın bilgisi olarak tanımlanabilir. İkinci derece ise, çoğunlukla sosyal ağlar ve e-posta kampanyaları yoluyla kazanılan izleyiciler tarafından paylaşılması ile sembolize edilmiş bir taahhüttür. Ancak, çoğunlukla içerik pazarlama stratejinizin etkinliğini bildirecek olan dönüşüm hunisinin yani dönüşümlerin en altındadır.

Sonuçları Ölçün ve Stratejinizi Uyarlayın

Son olarak, stratejinizin etkisini ölçmek ve iyileştirme için alanları planlamak için hangi performans göstergelerinin kullanılacağına karar vermeniz gerekir. Neyin işe yaraması ve neyin optimize edilmesi gerekir?

Size yardımcı olmak için, stratejinizin etkisini ve başarısını ölçmenize yardımcı olacak bazı performans göstergelerini aşağıdan bulabilirsiniz.

 • Benzersiz ziyaret sayısı
 • Özgün, Uzun İçerikler
 • Görüntülenen sayfa sayısı
 • Erişim ve Trafik Testleri
 • Tıklama oranı
 • Gösterim Oranı
 • Hemen çıkma oranı
 • Performans oranı
 • Yorum sayısı
 • Yorum kalitesi
 • Sosyal ağlarda paylaşma
 • Rakip Analizi

 

İçerik stratejinizi geliştirmek için başka fikir veya stratejileriniz var mı? Yorumlarda bunları paylaşmaktan çekinmeyin.

 

 

About Levent YURTSEVEN

Dijital Pazarlama Uzmanı Aynı zamanda Yurtseven Teknoloji Dijital pazarlama ve İnternet Reklam Ajansı kurucusudur.

Check Also

You Tube’da Nasıl Reklam Verilir?

YouTube’da Nasıl Reklam Verilir? YouTube Reklamları Nasıl Çalışır? YouTube reklamlarının nasıl çalıştığına genel bir bakışla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.